13/06/2024

Pohonné hmoty nejsou v současné době zrovna nejlevnější a zdá se, že na vyšších úrovních už se budou držet dlouhodobě. Chybí dříve běžné výkyvy směrem dolů. I když například ropa, od níž by se cena benzinu a nafty na českých čerpacích stanicích měla odvíjet, zlevní, prodejci si často jen navýší marže.

Velmi zvláštní benzin

Řidiči už se tak nějak smířili s tím, že za litru Naturalu 95 nebo nafty musí platit částku kolem 40 korun za litr. Ceny na čerpacích stanicích se přitom v poslední době spíše sblížily, takže nějaké výhodné nabídky příliš nenajdete.

Někteří šoféři však své vozy mají natolik rádi, že jim nedopřávají obyčejná paliva, ale volí ta prémiová. Jejich důležitost narostla od začátku tohoto roku, kdy se hodně mluvilo o tom, že se zvýšil obsah biosložky v benzinu na 10 %, což může ohrožovat některé náchylnější motory. Jako řešení bylo nabídnuto tankování prémiových paliv.

Ty obvykle stojí o pár korun navíc, což vzhledem k už tak vysokým cenám není nic hrozného. Jak se ale ukazuje, právě v této oblasti se můžete opravdu nepěkně napálit, a to i když prémiové palivo vůbec nechcete.

Významná síť čerpacích stanic MOL totiž na svých stojanech z nějakého zvláštního důvodu prodává závodní benzin Racing Fuel 102 plus, který má oktanové číslo minimálně 102, což je opravdu hodně a skutečně je to věc, která se hodí maximálně tak do závodních vozidel. Tady se však nabízí na obyčejném stojanu vedle standardních pohonných hmot.

Vyjde to hodně draho

Tato strategie už nese své “ovoce”. Sociální sítě jsou plné příběhů, kdy se lidem podařilo tento benzin natankovat místo obyčejného. “Chtěla jsem natankovat, ale stojany už jsou opravdu nepřehledné. Nechtěla jsem nic prémiového, tak jsem nevzala pistoli s nápisem EVO, ale tu druhou,” líčí paní Klára Benešová z Brna. “Výsledkem bylo, že jsem do svého vozu natankovala za 4800 Kč.

Na kase o nějaké reklamaci nechtěli ani slyšet. Zákazníci si prý mají dát pozor na to, co tankují. Podobných příběhů je přitom celá řada a někteří lidé mají pocit, že to MOL dělá schválně. Na tomto benzinu má pochopitelně obrovskou marži, která jde do desítek korun, a když se mu podaří někoho nachytat, je to pro něj finančně zajímavé.

Čtěte také: Kdo má v Česku sekačku na trávu, musí v roce 2024 zaplatit poplatek. Lidé to netuší a schytají pokutu 50 tisíc korun

Samotná čerpací stanice něco takového pochopitelně nepřizná a bude tvrdit, že jde o službu zákazníkům. Těžko ale říct, kolik lidí reálně takový benzin z vlastní vůle tankuje a zda by se jeho prodej uživil i bez nešťastníků, kteří jím nádrž svého vozu vyplní omylem.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Velká síť benzinek v Česku udělala na řidiče past. Za nádrž zaplatí 5000 Kč

  1. Jj s Mol už nechci mít nic společného, ani svačinu si nekoupím.
    Koupil jsem omylem jinou žárovku, zaměnil jsem s minulým vozem.
    Přestože jsem si to uvědomil ve dveřích čerpací stanice a ihned se vrátil, že vlastně potřebuji jiné, už mi žárovku nechtěli vyměnit. Prý jsem na ní určitě sahal a nevím co všechno jsem s ní měl dělat.
    Mol špatné !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *