13/06/2024

Zvykli jsme si hořekovat nad tím, jak se v České republice chovají obchodní řetězce. Ty totiž vůbec nedbají na kvalitu prodávaného zboží a naopak se ho snaží nabízet za co možná nejvyšší ceny. Z nakupování tady může mít radost opravdu málokdo.

Problém s vozíky

Nejen proto si Češi oblíbili obchody v zahraničí, ať už jsou to německé Aldi nebo Rewe, popřípadě polská Biedronka. Jenže právě posledně jmenovaný řetězec teď řeší skutečně značné problémy. Lidé v Polsku si na něj totiž začali ve velkém stěžovat.

Jak upozornil server Interia, některé pobočky Biedronky mají opravdu nepříjemné potíže v tom, aby udržely pořádek na prodejně. Například ve Varšavě je zcela běžné, že se tu hodiny válí maso po zemi, prodává se zkažené maso, které po vybalení doma vydává nechutný zápach. A v neposlední řadě tu také pravidelně chybí nákupní vozíky.

Vepřové, hovězí a drůbeží maso leželo v krabicích pod lednicemi,” uvedl server jeden z prohřešků. “Lednice, které by měly být udržovány bezvadně čisté, byly zase zapatlané tekutinami vytékajícími z obalů masa a na dně bylo velké množství vysypaných krup. Po otevření lednice se vyvanul zápach hnijícího masa.

Chtějí jít do Česka

Biedronka se snaží celý skandál mírnit a ve svém prohlášení uvedla, že je bezpečnost a čistota je pro ní nejvyšší prioritou. Daná zjištění proto bere vážně a chce neprodleně sjednat nápravu. Je však otázkou, zda někdo dokáže mít pod kontrolou takové množství prodejen, kterým tento řetězec disponuje.

Čtěte také: V Česku je nový obchodní řetězec. Češi slaví. Ceny jsou poloviční, Kaufland a Lidl mohou rovnou zavřít

V poslední době Biedronka významně expanduje, a to nejen v rámci Polska, ale také do zahraničí. Obchody otevírá už i na Slovensku a ve hře je stále její vstup na český trh, kde jí mnoho zákazníků s napětím vyhlíží. Platí totiž, že většina má z tohoto obchodu pozitivní zážitky, které jsou lepší než to, co zažívají v tuzemských řetězcích.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Strašné odhalení v oblíbeném řetězci Čechů. Maso se hodiny válelo na zemi, lidé ho pak kupovali

  1. FUJ tak to je odborný hnus tom co tady čtu v Biedronce bych nic nekoupil to jsou ale prasata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *