13/06/2024

Občas by to na někoho mohlo působit tak, že z Ruska odešly snad všechny západní společnosti, což by pochopitelně nebylo dobré pro zákazníky v obchodních řetězcích, jelikož by se k tamnímu zboží nedostali. A jak známo, jsou to hlavně tyto koncerny, které dnes produkují většinu oblíbených potravin, zatímco tamní tuzemská produkce je slabá.

Zážitek z nákupů

Pokud si však myslíte, že ruské supermarkety a hypermarkety jsou lemovány prázdnými regály, byli byste na omylu. Sankce se totiž v tomto ohledu spíše minuly účinkem a tamní obchody jsou doslova napěchovány zbožím. A jak se ukazuje, ani s tím koncem řady západních firem to nebylo tak žhavé, jelikož tam podle všeho nadále přímo či nepřímo působí.

Ostatně, příkladem může být i jeden obchodní řetězec, který je znám i v České republice. Jde o Globus, který má v Rusku velmi výnosnou síť hypermarketů, jež v řadě případů fungují dokonce 24 hodin denně. Ano, můžete si tam přijít nakoupit v kteroukoliv hodinu.

V Rusku žije také Američan Russell, který se tam věnuje natáčení videí v rámci všedního života a mezi jeho oblíbená místa patří právě návštěva obchodních řetězců. V tomto případě zavítal právě do Globusu a natočil zde dlouhé video, ze kterého je jasně patrné, jak skvělý výběr tu zákazníci mají.

Spojitost s Prahou

Doslova ohromující jsou nejrůznější čerstvé pulty, které se táhnou v délkách desítek metrů. Nakoupíte si tu vynikající čerstvé potraviny včetně mnoha druhů uzenin, masa a sýrů, stejně jako fantastických čerstvých ryb. Nechybí dokonce ani stanice připravující čerstvé sushi, které si tu můžete odebrat za rozumnou cenu. Pivaře potom nadchne možnost načepovat si hned několik druhů piv přímo ze sudů a nemuset je tak kupovat v láhvích nebo plechovkách, které tu jsou však rovněž v hojném počtu zastoupeny. Nadále se tu prodávají i česká piva.

Čtěte také: Globus přichází s velkou novinkou. Přesně tohle tady chybělo, Češi už tam nakupují jako diví

Globus v Rusku je tedy jednoznačně lépe zásobený než ten český. Je přitom zajímavé, že tu existuje velká spojitost. Ruská pobočka je totiž řízena z Prahy, jak upozornil server Seznam Zprávy. Mezi zaměstnanci obou zemí probíhají také pravidelné výměny a sdílení zkušeností. Globus pochopitelně čelí také kritice za to, že na tamním trhu stále působí. Je však těžké se ho vzdát, když zde generuje obrovské zisky. Podobně tam působí i francouzský řetězec Auchan.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *