23/05/2024

Na tuzemském televizním trhu je skutečně živo. Je to přitom opravdu překvapivé, jelikož v této době už se očekával spíše značný útlum televizní tvorby a masovější přechod na streamovací platformy. Ten se však v posledních měsících povážlivě zadrhl a naopak se zdá, že lidé se klasické lineární televize, která je dostupná zdarma pro všechny, nechtějí jen tak vzdát.

Jedna televize za druhou

V minulém měsíci tak začala vysílat velmi ambiciózní Warner TV, které rychle roste podíl na trhu, a to zejména na úkor konkurenční Novy a Primy. Už v minulém roce pak byla spuštěna televize A 11, které se zatím diváky nedaří příliš zaujmout, ale také ještě nehází flintu do žita.

Na už tak zahuštěný trh však v květnu vstoupí další hráč, který neskrývá své ambice. Jde o OK TV, za kterou stojí zkušení televizní a mediální harcovníci. Původně mělo jít o ryze hudební televizi, podobnou například Óčku nebo Šlágru. Jenže pak padlo rozhodnutí, že půjde o plnohodnotný kanál, který nabídne také zábavu a lifestyle.

Za OK TV stojí český kapitál. Většinovými majiteli jsou Artur a Jana Kaiserovi, kteří si udělali jméno na pořádání kulturních akcí. Že to s novou televizí myslí vážně, dokazuje už jen to, že pro ní zřídili sídlo na pražském Žižkově, kdy zcela přestavěli bývalou budovu Raiffeisenbank. Za přestavbou přitom stojí proslulý designér Martin Hruška, který vytvořil spoustu studií známých pořadů v televizi.

Velké ambice

Jedním z důvodů, proč OK TV vůbec vznikla, je podle majitelů skutečnost, že na českém trhu jednoznačně chybí kanál, který by poskytoval pozitivní zprávy. Poukazuje na to, že ostatní televize se snaží získat diváckou pozornost tím, že upozorňují na samé negativní informace. To přitom neposkytuje tu správnou formu odreagování. Kdo bude sledovat tuto novou televizní stanici, neměl by být pod takovým tlakem.

Zajímavý je také důraz na kombinaci televizního vysílání se zapojením diváků prostřednictvím nejrůznějších soutěží. To by mělo být velmi jednoduché a interakce bude probíhat formou QR kódů. Vyhrát budete moci třeba domácí spotřebiče nebo nejrůznější vstupenky na zábavní akce.

Čtěte také: Televize Nova oznámila parádní novinky. Diváci si sednou na zadek, tohle tady ještě nebylo

O novou televizi mají velký zájem také inzerenti. Reklamní prostor už se totiž povedlo vyprodat dopředu, a to ještě před startem vysílání, který je naplánován na 16. května. OK TV by potom ráda do konce roku ve sledovanosti předstihla konkurenční a padající TV Barrandov se 2,5 % podílu na sledovanosti. Otázkou je, kde se zastaví.

Foto: Shutterstock

2 názory u článku “Do Česka vstupuje nová televize. Nova a Prima se mohou jít zahrabat, na tohle nemají

  1. Důchod je přece příjem ! Ten se musí zdanit ! Ale měla by to udělat státní správa ! Automaticky ! Proč vypisovat daňové přiznání , když stát to provede snáze ! Jsou lidé, kteří s tím nemají žádné zkušenosti . Jednoduché řešení ! Snížení penzí o cca 10% a stát bude spokojen !

  2. PROSÍM VÁS AŽ TA TELEVIZE POBĚŽÍ, MĚL BY SE TAM ZAJÍMAT O PRÁCI REDAKTOR MORAVEC ,JAKO UKLÍZEČKA, MOŽNÁ ŽE BY TO VEDENÍ NOVÉ TV NEBYLO PROTI !!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *