23/05/2024

Je tu další pořádný průšvih s potravinou, která se prodávala ve velkém stylu. Už je skutečně na pováženou, co si české obchodní řetězce vůči zákazníkům dovolují. Vůbec totiž nedbají na kontrolu kvality a do regálů hodí doslova vše, ať už je to plesnivé, nesplňující limity na důležité látky nebo jinak nebezpečné. Hlavně, že se to prodá.

Zase je to tady

Pochopitelně se tady hřeší na to, že kontrolní orgán v podobě Státní zemědělské a potravinářské inspekce zdaleka nedokáže zkontrolovat vše, a tak se většinu závadných potravin skutečně prodat podaří. Poměrně často se ale dozvíme o úspěšném záchytu, byť je třeba to vnímat jako špičku pomyslného ledovce.

Tentokrát se prohřešku dopustil obchodní řetězec Lidl, který do České republiky navezl pořádně závadné konzervy. “Ve výrobku se vyskytovaly řezy košťálů a jejich tvrdých nebezpečně ostrých zdřevnatělých
částí různé velikosti,
” uvedla SZPI v hlášení na svém webu.

Zákaz konzumace

Šlo přitom o velmi oblíbený výrobek prodávaný pod privátní značkou Lidlu. Jeho plný název zní Freshona Kysané zelí s vínem pasterizované, šarže s označením: L451 BFA 2E. Datum minimální trvanlivosti je 31. prosince 2025.

Čtěte také: Lidl naštval Čechy. Rozjel velkou novinku, kterou nikdo nechápe. Zákazníci zuří

Inspektoři pochopitelně varují před konzumací takové potraviny, jelikož byste si mohli zadělat na velké problémy. Lidé se každopádně ptají, jak je možné, že se něco takového opakovaně stává. SZPI by měla nasadit přísnější metr a za podobné prohřešky udělovat masivní pokuty. Jen tak s tím totiž dají řetězce pokoj a budou se snažit na trh dodávat kvalitní a nezávadné potraviny.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *