04/12/2023

"File:Michal Sadílek, U21 CZE-GRE 2019-10-10 (2).jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace do 21 let postoupila z kvalifikace, příští rok ji čeká mistrovství Evropy. Za úspěch vděčí skvělému trenérovi a hlavně sehrané partě talentovaných hráčů s ambicemi.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Je dobojováno. Česká fotbalová reprezentace do 21 let ovládla nelehkou kvalifikační skupinu a zaslouženě tudíž postoupila na nadcházející mistrovství Evropy. Bilance šesti výher, tří remíz a jediné porážky rozhodně není dílem šťastné náhody. Lvíčata společně prošla prakticky všemi věkovými kategoriemi, což kvalitu jejich herního projevu a míru sehranosti zásadně ovlivnilo. Trenér Karek Krejčí se může dmout pýchou, všichni jeho svěřenci odvedli vskutku kvalitní práci. Prostřednictvím tohoto článku zjistíte, komu se v národních barvách vedlo vůbec nejlépe.

Martin Jedlička

Začneme hezky odzadu. Českou fotbalovou reprezentaci do 21 během kvalifikačních zápasů zdobila především precizní defenziva, která soupeřům dopřála naprosté minimum přesných zásahů. Kromě pestré palety rotujících obránců se na skvělé vizitce inkasovaných branek podílel také podílel také gólman Martin Jedlička. Odchovanec Příbrami vyčaroval nespočet neuvěřitelných zákroků, postupové naděje juniorského národního týmu držel v těžkých okamžicích nad hladinou. Skvělými výkony ozdobil též utkání na klubové scéně, Dunajská Streda jej třetí sezónou považuje za neochvějnou jedničku mezi třemi tyčemi.

Matěj Chaluš

Matěj Chaluš žije dvěma naprosto rozdílnými životy. Zatímco v barvách libereckého Slovanu už druhým rokem nedostává tolik příležitostí, kolik by vzhledem ke svým vysokým kvalitám nepochybně zasluhoval, trenér reprezentační jednadvacítky Karel Krejčí z něj učinil lídra defenzivních řad a zároveň kapitána. Pravda, minulou sezónu mu plány zkomplikovalo vážné zranění třísel, které si vyžádalo letní operaci a poměrně dlouhou rekonvalescenci. Bezprostředně před cílovou rovinkou se talentovaný střední obránce nicméně vrátil mezi své a přestože už stihl pouze jediné utkání, na postupu má zejména díky loňským vystoupením zásadní podíl.

Michal Sadílek

Kapitánskou pásku po výše zmíněném marodovi letos převzal defenzivní střední záložník Michal Sadílek, jehož přínos reprezentačnímu mužstvu nelze zpochybnit. Rodák z Uherského Hradiště je díky 810 odehraným minutám nejvytíženějším českým mladíkem, přiblížit se mu dokázal jedině další nepostradatelný středopolař Dominik Janošek. Kvality odchovance Slovácka tkví v dynamice a výjimečné kopací technice. Oběma těmto hráčských vlastnostem ostatně vděčí za úctyhodnou zahraniční kariéru, jíž vybojoval ještě před dovršením dospělosti. Ačkoli nyní hostuje v Liberci, výkonnostně rozhodně patří do ciziny.

Ladislav Krejčí

Česká fotbalová reprezentace do 21 let disponovala řadou nesmírně produktivních útočníků, nicméně jejich gólový přínos v národních barvách zůstal daleko za očekáváním. Titulem nejlepšího kvalifikačního kanonýra tak poněkud překvapivě získal Ladislav Krejčí, který se doposud prezentoval pouze coby defenzivní univerzál bez výraznějších střeleckých ambicí. Odchovanec brněnské Zbrojovky, jehož služeb poslední dva roky využívá pražská Sparty, se za národní tým juniorů trefil rovnou pětkrát.

Subscribe
Upozornit na

40 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
40
0
Would love your thoughts, please comment.x