Čtvrtek, 8 června
Shadow

Čeští junioři slaví zasloužený postup na EURO. Zásluhy nesou především tito hráči

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Je dobojováno. Česká fotbalová reprezentace do 21 let ovládla nelehkou kvalifikační skupinu a zaslouženě tudíž postoupila na nadcházející mistrovství Evropy. Bilance šesti výher, tří remíz a jediné porážky rozhodně není dílem šťastné náhody. Lvíčata společně prošla prakticky všemi věkovými kategoriemi, což kvalitu jejich herního projevu a míru sehranosti zásadně ovlivnilo. Trenér Karek Krejčí se může dmout pýchou, všichni jeho svěřenci odvedli vskutku kvalitní práci. Prostřednictvím tohoto článku zjistíte, komu se v národních barvách vedlo vůbec nejlépe.

Martin Jedlička

Začneme hezky odzadu. Českou fotbalovou reprezentaci do 21 během kvalifikačních zápasů zdobila především precizní defenziva, která soupeřům dopřála naprosté minimum přesných zásahů. Kromě pestré palety rotujících obránců se na skvělé vizitce inkasovaných branek podílel také podílel také gólman Martin Jedlička. Odchovanec Příbrami vyčaroval nespočet neuvěřitelných zákroků, postupové naděje juniorského národního týmu držel v těžkých okamžicích nad hladinou. Skvělými výkony ozdobil též utkání na klubové scéně, Dunajská Streda jej třetí sezónou považuje za neochvějnou jedničku mezi třemi tyčemi.

Matěj Chaluš

Matěj Chaluš žije dvěma naprosto rozdílnými životy. Zatímco v barvách libereckého Slovanu už druhým rokem nedostává tolik příležitostí, kolik by vzhledem ke svým vysokým kvalitám nepochybně zasluhoval, trenér reprezentační jednadvacítky Karel Krejčí z něj učinil lídra defenzivních řad a zároveň kapitána. Pravda, minulou sezónu mu plány zkomplikovalo vážné zranění třísel, které si vyžádalo letní operaci a poměrně dlouhou rekonvalescenci. Bezprostředně před cílovou rovinkou se talentovaný střední obránce nicméně vrátil mezi své a přestože už stihl pouze jediné utkání, na postupu má zejména díky loňským vystoupením zásadní podíl.

Michal Sadílek

Kapitánskou pásku po výše zmíněném marodovi letos převzal defenzivní střední záložník Michal Sadílek, jehož přínos reprezentačnímu mužstvu nelze zpochybnit. Rodák z Uherského Hradiště je díky 810 odehraným minutám nejvytíženějším českým mladíkem, přiblížit se mu dokázal jedině další nepostradatelný středopolař Dominik Janošek. Kvality odchovance Slovácka tkví v dynamice a výjimečné kopací technice. Oběma těmto hráčských vlastnostem ostatně vděčí za úctyhodnou zahraniční kariéru, jíž vybojoval ještě před dovršením dospělosti. Ačkoli nyní hostuje v Liberci, výkonnostně rozhodně patří do ciziny.

Ladislav Krejčí

Česká fotbalová reprezentace do 21 let disponovala řadou nesmírně produktivních útočníků, nicméně jejich gólový přínos v národních barvách zůstal daleko za očekáváním. Titulem nejlepšího kvalifikačního kanonýra tak poněkud překvapivě získal Ladislav Krejčí, který se doposud prezentoval pouze coby defenzivní univerzál bez výraznějších střeleckých ambicí. Odchovanec brněnské Zbrojovky, jehož služeb poslední dva roky využívá pražská Sparty, se za národní tým juniorů trefil rovnou pětkrát.

8 Comments

 • Makat na sobě... , po všech stránkách

  Mladíček Ladislav Krejčí, je určitě velký srdcař, který jen díky přízni rozhodčích dohrál svá první utkání za Spartu…… Pokud se uklidní a začne hrát čistě , určitě velký příslib, ale pokud jste sledovali utkání s Řeckem, tak nedal jedinou přihrávku na Zimu…, řevnivost Sparta x Slavie by měla být vždy během reprezentace potlačena a k tomu bude muset dospět… . Takže vidím rezervy….:))) Ať se klukům daří……., fandím dobrému fotbalu a jsem z Olomouce…:))

 • Petr Majevský

  To je nejlepší,někomu nadávat z anonymity.Však Olomoučáci jsou v tom kadeti,obzvlášť,když se jedná o Spartu.Starejte se raději o svůj olomoucký fotbal,máte tým na víc,než předvádí.Komu pošle přihrávku je jen jeho věc,ne oloumouckého anonymního rýpala.

 • Anonym

  Tak to jsi asi jediný,kdo přijde s teorií řevnivosti Sparty a Slávie v U21 co se týká,kdo komu přihrával a kdo ne.Nechci tady dělat chytrého,ale věřím,že toto ne,ůže napadnout nikoho,kromě tebe.Naopak si myslím,že tito mladíci drží při sobě,protože reprezentují spolu už přes mládežnické U 17, U 18 a U 19.

 • Anonym

  Milý pane Majevský, je vidět, že nerozumíte vtipu a nadsázce…, dalších kluků ze Sigmy běhá jenom po prvoligových hřištích další celá 11.. :)), a mladej Krejčí má svoje svědomí a možná na to přijde…, a to, že tvrdíte, že komu pošle přihrávku je jen jeho věc je totální blbost… a toho si dobrý trenér všimne. Nerýpám, já se bavím… ,ale vy asi fandíte Spartě, tak se Vám omlouvám…., Pardon, pan Chovanec , jó ti byl stoper…:)), v té době se prohrávalo jen se do Prahy přijelo, jedno odkud… Tak se mějte. Bavící se anonym. Jo, a mám dres Davida a jsem za to rád…:))) Baník!!!

 • Jiří Skladowski

  Ale no tak…Když pominu to nesmyslné počítání nahrávek, tak to zase není úplně mimo. Ten kluk má určitě talent, jen nesmí být takový janek. Často do souboje vletí zbrkle a s přemrštěnou dávkou agresivity. Když tohle zvládne, může z něho být slušný player. I ta poslední žlutka v repre byla naprosto zbytečná….A v lize vskutku často dohrával díky shovívavosti rozhodčích. Jak říkám, talent má, jen to chce trochu mentálně dozrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *