23/05/2024

Pokud nějaký pořad divákům České televize skutečně už leze takzvaně krkem, jsou to jednoznačně Otázky Václava Moravce. Nikdo příliš nerozumí tomu, proč veřejnoprávní televize takovýmto způsobem sází na jednu osobnost, která ten samý pořad moderuje již dvacet let, a to s kontinuálně horšícími se čísly sledovanosti a se stále sílící nevolí diváků.

Konkurence už ho válcuje

Očekávalo se přitom, že s nástupem nového ředitele České televize dojde v tomto ohledu k zásadním změnám, a to spíše dříve nežli později. Jan Souček ovšem s hlavním diskuzním pořadem ČT neudělal vůbec nic a Václav Moravec tak nedělní debaty moderuje vesele dále.

Neuplyne přitom víkend, kdy nejenže se o probíraných tématech nemluví, ale dokonce ještě schytává i kritiku od odborné veřejnosti za to, jaké si do pořadu zve hosty. Nezřídka se mu stane, že tam má proponenty jen jednoho názoru na dané téma, jako tomu bylo nedávno v případě přijetí jednotné měny euro. Potom také s oblibou zve představitele bezvýznamných subjektů, které nemají jakoukoliv možnost do věcí skutečně promlouvat, a poskytuje jim lukrativní prostor v hlavním vysílacím čase.

Dále potom platí, že se v pořadu OVM hosté velmi často opakují. To je způsobeno mimo jiné i tím, že celá řada z nich odmítá “k Moravcovi” chodit. Obvykle tak atraktivnější debaty se špičkovými představiteli státu přináší CNN Prima News nebo TV Nova.

Opravdu významný krok

Jak se ale zdá, i nový ředitel se bojí s Moravcem rozvázat spolupráci, přestože má k dispozici veškeré argumenty. Jde na to tedy oklikou, která se moderátorovi rovněž nebude líbit. Ztratí totiž debatní exkluzivitu.

Jak oznámil Souček v rozhovoru pro server Hlídací Pes, na ČT24 by měl být spuštěn nový debatní pořad, kterému bude podle všeho dávána priorita. Měl by být především mnohem pestřejší a nabídnout debaty konečně i těm, kdo se na OVM již nemohou dívat.

Čtěte také: Česká televize se úplně odvařila. Ukázalo se, za co její ředitel utrácí peníze poplatníků

Je tu tedy vytvořena takzvaná vnitřní konkurence. Bude přitom zajímavé sledovat, jak moc si jí diváci oblíbí. Pokud by se totiž například ukázalo, že je sledovanější než nedělní debata, byl by to opravdu velký argument k zásadním změnám.

Foto: Shutterstock

11 názorů u článku “Česká televize zametla s Moravcem. Tohle nečekal ani v nejhorším snu

  1. Kdyby s ním zametala, tak ho vyhodí. A Souček, protože je srab, tak kličkuje.

  2. Moravec je jednoznačně nejlepší moderátor politických debat a tak je jednak logické že některým politikům vadí a nechtějí “tam” chodit protože si tam prostě nemohou troubit ty své předpřipravené nesmysly a následně vadí i jejich ovečkám. Co na tom že diskutují o tom co by znamenalo euro mít když snad všicjni víme co je ho nemít.Nechystá se žádné referendum a podobně kdy by debata mohla něco ovlivnit a prostě probírali to nové a neznámé na úkor starého a jasného.Ještě můžete vytáhnout to jakešovské ” a kolik za to berou ” ať je ta trapnost dokonalá.Doufám že tou konkurencí o které žvatláte ale konkrétně nejmenujete má být pořad Lucie Výborné,jiného jsem si nevšimla.Jestli jo tak je to vtip roku.

  3. Chápu, že někomu OVM lezou na nervy, ale to, co předvádí CNN je bohapustý bulvár a jejich debaty jenom útočí na sledovanost. O kvalitě moderátorky nemluvě!

  4. Všechno je to o mocné síle minoritní skupiny Gayů. Nejsem xenofob ani rasista, ale protože jsem to zažil před lety v jiné zkušenosti mohu si dovolit tvrdit, že to je i zde. Řada moderátorů v ČT a mezi nimi je i pan VM, je minoritní skupina, ačkoli si člověk říká minorita, pokud tahle minorita ví na někoho něco z majoritní skupiny, dokáže se neskutečně semknout a je tak silná, že ani majoritní skupina jí nedokáže rozdělit. A to je ten hlavní důvod proč je nám každou neděli již přes 20 let servírován VM, i když už je většině lidí z něj na zvracení. A to je ten důvod, proč nemám rád, když je někdo z jakékoliv minority zvýhodňován a stavěn na piedestal přes majoritní společnost. Zde je přeci něco hrozně špatně!

  5. 100% souhlas s Vladimírem. Ale není to jen v ČT, ale ve všech oborech, kupř. kultura, kde jsou tučné obnosy výplat. Tyto lidi si ručičky prací nezamažou. Otázka: proč jsou tak hrozně chamtiví na peníze, když příroda nechce a nemají pokračování rodu?

  6. Milada Beránková – jak dlouhý je váš příspěvek, tak je i hloupý.

  7. Beránková sundej si ružové brýle. Moravec není nestranný a vkládá politikům to co on chce slyšet. A pokud není po jeho odebere mu slovo. Je to odporný slizký člověk.

  8. Moravec vadi, ale ze na CNN Prima News v nedelnim dopolednim vysilani se objevuji stale stejne tvare , napr. Nacher, to nikomu nevadi?

  9. Chytrého slizouna , který s oblibou skáče do řeči nesleduji už dlouho

  10. Beránková, máte pravdu. Buď je to pořad ve kterém moderátor moderuje diskusi k tématu a nebo je to jako v jiných televizích předvolební kampaň, kde si každý mele co mu jazyk přinese.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *