01/05/2024

Česká televize se snaží, seč může, aby lidem navýšila koncesionářské poplatky. To už je v podstatě jistá věc, jelikož tentokrát se jí to podařilo prosadit. Nově tak za tuto veřejnoprávní službu budete platit 160 Kč, ať už chcete nebo ne. Nezkoušejte se však poplatkům vyhýbat, jelikož ČT je na vás schopna klidně poslat exekutory.

Nové pořádky se nestaly

Už několik let slyšíme, že je veřejnoprávní televize nucena šetřit, jelikož se svým sedmimiliardovým rozpočtem již nevystačí. Dle kritiků je to však naprostý nesmysl, jelikož žádné jiné médium nehospodaří s takovým balíkem peněz jako právě Česká televize.

Jak se ale ukazuje, televize utrácí často za úplné nesmysly. Podle těch, kdo jsou se situací seznámeni, tu skutečně vyhazují peníze doslova komínem a je znát, že tu někdo hospodaří s cizími prostředky. Takto by se totiž člověk k vlastním penězům nikdy nechoval.

Pokud přitom panovala očekávání, že nový ředitel České televize Jan Souček zavede nové pořádky a začne šetřit, byl by na omylu. Udělal již několik opravdu drahých přešlapů, a to jak personálních, tak i provozních. Naposledy se například ukázalo, že zadal velmi podivný audit za 680 tisíc korun.

Dělá si snad srandu?

Jak sám ředitel přiznává, tento audit šetří, zda je správné bývalému řediteli Petru Dvořákovi vyplatit jeho bonus ve výši 800 tisíc korun, na který má podle všeho nárok. Představitel ČT je toto schopen říkat s vážnou tváří a bez uzardění. Každý normální člověk ale musí jen kroutit hlavou a říkat si, že na takovéto “špásy” opravu peníze posílat nechce.

Je roztomilé, že ředitel ČT Souček si nechá udělat audit za více než 800 tisíc (700 bez DPH), aby si zkontroloval předání agendy od Petra Dvořáka, který po něm chce doplatit bonus 800 tisíc. Je tam půl roku i s cestou a už si ze všech dělá prču. Ale v kuchyni prý našel svinčík,” komentoval to bývalý zaměstnanec ČT Marek Wollner.

Čtěte také: Česká televize rozzuřila diváky. Provedla změnu, která jimi otřásla

Závěr bude pochopitelně takový, že se bonus nakonec vyplatí a ještě si k tomu namastí kapsu auditor. Každopádně jde o další argument k tomu, že by se koncesionářské poplatky neměly navyšovat, nýbrž zrušit.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *