16/07/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73302882 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Vigantice jsou poměrně nenápadnou vesničkou ležící na území Zlínského kraje. Českou republiku však úctyhodně zásobuje kvalitními sportovci. Pojďme si některé představit.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Vigantice jsou poměrně nenápadnou vesničkou nacházející se na území Zlínského kraje. Údajně v ní trvale žije kolem tisíce obyvatel. Říkáte si, čím si na první pohled úplně obyčejné místo zasloužilo naši pozornost? Českou republiku totiž celkem úctyhodně zásobuje kvalitními sportovci. Pojďme si některé slavné rodáky představit.

Radim Kučera

Šestačtyřicetiletý Radim Kučera je vysloužilým obráncem a hlavně hrdým odchovancem klubu TJ Vigantice, v jehož barvách při speciálních příležitostech nastupuje dodnes. My se ovšem zaměříme na fotbalistův zajímavý životopis mimo rodné město. Prvoligovou kariéru zahájil v Opavě, po třech letech nicméně zamířil do konkurenční Sigmy Olomouc, kde se postupem času vypracoval mezi opory a dokonce uzmul kapitánskou pásku. V roce 2015 odešel na své jediné zahraniční angažmá do klubu Arminia Bielefeld, který tehdy hrával německou Bundesligu. Během pěti let naskočil do 120 ostrých zápasů, které okořenil osmi brankami, ale bohužel také sestupem do nižších pater. Po návratu do rodné země kopal Kučera ještě dva roky za Sigmu, sezónu 2011/2012 dokonce ozdobil ziskem českého fotbalového poháru. Když kopačky definitivně pověsil na hřebík, začal se věnovat trenérskému řemeslu. Přestože platil za jednoho z nejlepších obránců Česka, nikdy nenastoupil za národní tým.

René Bolf

No dobře, v případě Reného Bolfa tak trošku podvádíme. Několikanásobný reprezentant České republiky totiž nepochází přímo z Vigantic, nýbrž nedalekého Rožnova nad Radhoštěm. Nyní šestačtyřicetiletý fotbalový obránce se může pochlubit řadou zajímavých štací. Výraznou stoupu zanechal například v barvách ostravského Baníku, pražské Sparty či Karviné. Podíval se rovněž za hranice naší země, příležitost dostal od francouzského klubu AJ Auxerre. Ačkoli už dávno aktivně nehraje, sem tam ještě zasáhne do nižších soutěží. S manželkou a dvěma dcerami dlouhodobě žije ve výše zmíněných Viganticích, kam se nakonec přestěhoval.

Milan Baroš

To nejlepší na konec. Přestože se Milan Baroš zaslouženě vypracoval v legendu ostravského Baníku, své první fotbalové krůčky učinil v rodných Viganticích. Osmatřicetiletý veterán, který má za sebou skvělá angažmá v Liverpoolu, Aston Ville, Lyonu, Galatasarayi, Antalyasporu a zároveň platí za jednoho z historicky nejlepších střelců tuzemské reprezentace, na své kořeny samozřejmě nezapomíná. Proto když oficiálně ukončil kariéru, hned záhy ohlásil fantastický návrat domů. Obnovenou premiéru si odkroutil dne 14. srpna 2020, do nepříliš velkého “svatostánku” svou přítomností přilákal obrovské množství diváků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *