04/03/2024

"File:Chadwick Boseman by Gage Skidmore July 2017.jpg" by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím, desaturací a změnou velikosti

“File:Chadwick Boseman by Gage Skidmore July 2017.jpg” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím, desaturací a změnou velikosti

Sobotní ráno se do dějin kinematografie zapsalo černou tuší. Americký herec a také představitel filmového superhrdiny Black Panthera ve svých třiačtyřiceti letech podlehl rakovině. Přestože zákeřné nemoci Chadwick Boseman vzdoroval několik let, veřejně o ní nikdy nemluvil a náročné operace prokládal prací. Drtivou většinu fanoušků proto zpráva o jeho náhlém skonu opravdu šokovala. Internet okamžitě zaplavila vlna kondolenčních vzkazů, projev úcty připojilo též mnoho slavných sportovců. Dojemné gesto vykouzlili například závodník Lewis Hamilton či fotbalista Pierre-Emerick Aubameyang.

Hamilton zesnulému herci věnoval vítězství v kvalifikaci

Kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Belgie s přehledem ovládl obhájce titulu a také vedoucí jezdec právě probíhajícího ročníku Formule 1 Lewis Hamilton, jemuž sekundoval týmový kolega ze stájí Mercedesu Valtteri Bottas. Britský závodník letos předvádí naprosto úžasnou show a mílovými kroky se dere vstříc dalšímu celkovému vítězství v královské disciplíně automobilového sportu. Rodák z městečka Stevenage se navíc nevěnuje pouze závodění jako takovému, mimo jiné rovněž zvládá aktivně komentovat aktuální dění.

Nejprve se stal hlásnou troubou protirasistického hnutí Black Lives Matter, nyní své kvalifikační prvenství věnoval zesnulé hvězdě filmového plátna Chadwicku Bosemanovi, který po čtyřech letech úporného snažení prohrál boj s rakovinou tlustého střeva. Když se k pětatřicetiletému rekordmanovi dostala ona smutná zpráva, měl prý problémy najít dostatek vnitřní síly, aby do závodu vůbec nastoupil.

Útočník Arsenalu a jeho tichá vzpomínka na “krále Wakandy”

Vítěz FA Cupu proti úřadujícímu mistrovi Premier League. Londýnský Arsenal se během sobotního odpoledne postavil Liverpoolu a k překvapení mnoha fanoušků jej okradl o anglický Superpohár. Vyrovnané klání musely rozhodnout až penalty, protože v rámci vyměřeného času se oba kluby trefily pouze jednou. Za Kanonýry se ve dvanácté minutě prosadil gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang, který radostný moment oslavil zkřížením rukou na hrudníku. Zcela jednoznačně napodoboval typické gesto vladaře fiktivního království Wakanda a zároveň černošského superhrdiny Black Panthera, jehož představitel Chadwick Boseman navždy odešel. Úctu této populární komiksové postavě jednatřicetiletý fotbalista nevyslovil poprvé, před rokem se v ikonické masce procházel přímo na hrací ploše.

Čest památce zesnulého vyjádřil Aubameyang ještě skrze sociální sítě. Podobný způsob kondolence zvolili rovněž další sportovci jako Kylian Mbappé, Jadon Sancho, Jesse Lindgard nebo Michael Essien.

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x