15/07/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Čekání na další ročník zámořské hokejové NHL se vinou pandemie nového koronaviru pořádně protáhne. Jedinou světlou stránkou budiž fakt, že čeští hráči hledají dočasné útočiště v Extralize.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Čekání na další ročník zámořské hokejové NHL se vinou pandemie nového koronaviru pořádně protáhne. Jedinou světlou stránkou budiž fakt, že tuzemští hokejisté mohou dočasně posílit extraligové kluby a svou přítomností zvýšit kvalitu celé soutěže. V nadcházejících řádcích se dozvíte, čí příchod už byl oficiálně potvrzen.

Filip Zadina – HC Oceláři Třinec

Detroit Red Wings má za sebou sezónu plnou nezdarů a bolestných proher, kvůli nimž se v rámci zkrácené základní části krčil na beznadějně posledním místě. Do právě probíhajícího play-off se tradiční celek v nepříliš oslnivé formě pochopitelně nedostal, takže když dvacetiletý útočník Filip Zadina zatoužil po dočasném návratu do České republiky, vyšlo mu vedení z logických důvodů vstříc. Poctivá práce a pravidelná herní vytíženost jsou totiž dva zásadní faktory, které u mladých hráčů ovlivňují kvalitu růstu. Dotažení finální dohody pak hodně pomohlo, že si kanonýr ochotně platí část ohromné pojistky z vlastních kapes. Odchovanec pardubického hokeje nezamířil přímo domů, dohodu uzavřel s třineckými Oceláři. Tam aktuálně na pozici asistenta trenéra působí jeho otec Marek. Přinese rodinná akvizice úspěch?

Filip Hronek – Mountfield HK

Zpátky do Čech má namířeno také několikanásobný reprezentant a spoluhráč Filipa Zadiny v červenobílém dresu. Hokejový obránce Filip Hronek byl mediálně spojován hned s několika extraligovými kluby, nakonec však podpořil rodný Hradec Králové. V mateřském prostředí by měl stejně jako kdekoli jinde platit za rozdílové hráče. Dvaadvacetiletého mladíka mnoho lidí považuje za jednoho z nejperspektivnějších beků současnosti, což neustále dokazuje nejen na klubové scéně. Všichni čeští fanoušci jistě pamatují jeho přínos pro národní tým na slovenském šampionátu v roce 2019, kdy získal největší počet kanadských bodů ze všech přítomných obránců. Uvidíme, jestli z hlediska produktivity zazáří i doma.

David Kaše – HC Energie Karlovy Vary

Ve svých třiadvaceti letech nastupuje většinou na farmě, letos ovšem sehrál i šest ostrých zápasů za klub Philadelphia Flyers. Hokejový útočník David Kaše během premiéry v NHL rozhodně nezklamal, hned první klání ozdobil krásnou brankou. Do vyřazovacích bojů jej ovšem vedení Letců bohužel nepovolalo, takže se bleskurychle zařadil mezi hráče, kterým lezlo dlouhé čekání na další sezónu krkem. Slovo dalo slovo a spoluhráč Jakuba Voráčka nakonec po vzoru dalších tuzemských hráčů zrealizoval dočasný návrat domů. Ačkoli je odchovancem Kadaně a prošel juniorskými kategorii chomutovských Pirátů, nový ročník zahájí v barvách západočeského klubu HC Energie Karlovy Vary.

Další čeští navrátilci z nižších zámořských soutěží

Výše zmíněné trio hvězdných navrátilců doplňují také hokejisté, kteří na svou první šanci v nejslavnější hokejové lize světa teprve čekají. Jakub Lauko se dohodl s karlovarskou Energií, Josef Kořenář a Jakub Jašek posílí třinecké Oceláře, Radim Zohorna pomůže Mladé Boleslavi, Jan Myšák opustil juniorskou WHL a podepsal s Litvínovem, Jiří Patera začne v barvách nováčka z Českých Budějovic a Matěj Chalupa se rozehraje v Hradci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *