16/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79924248 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože už česká nejvyšší fotbalová soutěž vstoupila do nové sezóny, otazníky ještě stále visí nad potenciálními příchody několika zajímavých hráčů. Ty si poctivě rozdělila trojice elitních klubů.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože už česká nejvyšší fotbalová soutěž oficiálně vstoupila do nové sezóny, otazníky ještě stále visí nad potenciálními příchody několika zajímavých hráčů. Ty si poctivě rozdělila trojice elitních klubů. Kolem koho AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň aktuálně krouží? Na to se důkladně podíváme v nadcházejících řádcích.

Michael Krmenčík – FC Viktoria Plzeň

Prostřednictvím jednoho z dřívějších článků jsme vás informovali, že hvězda Michaela Krmenčíka na území Belgie příliš nezáří. Sedmadvacetiletý útočník v barvách úřadujícího mistra tamní Jupiter League odehrál minimum soutěžních zápasů, očekávanou změnu pak nepřinesl ani vstup do nového ročníku. Českého reprezentanta zatím Bruggy využily jen pro slabých dvaatřicet minut, což příliš optimistické vyhlídky nestýká. Zimní posila za ohromných 169 milionů korun pálí slepými náboji a jelikož se celkově vůbec neosvědčila, angažmá možná předčasně skončí. Rodák z Kraslic může teoreticky zamířit zpět do milované Plzně, kde se kromě Jeana-Davida Beauguela nenachází žádný typický kanonýr.

Miroslav Stoch – SK Slavia Praha

Slovenský fotbalový záložník a reprezentant Miroslav Stoch rozvázal spolupráci s řeckým klubem PAOK Soluň, načež se ze dne na den ocitl bez práce a jistých příjmů. Stavem naprosté beznaděje doprovázeným starostmi o profesní budoucnost však rozhodně netrpí, jelikož podle tuzemských médií navázal kontakt se svým dřívějším chlebodárcem. Jak správně tušíte, šikovnému fotbalistovy přilétlo záchranné laso rovnou z Edenu. Vedení pražské Slavie pochopitelně nezapomíná, že přítomnost rodáka z Nitry přinesla mnohá pozitiva. Osobní statistiky tvořené patnácti ligovými brankami a téměř shodným počtem gólových asistencí ostatně hovoří za vše. Někdejší hráč Chelsea, Twente, Fenerbahçe či Bursasporu se zatím do podpisu další smlouvy příliš nežene, přesun k úřadujícímu mistrovi české nejvyšší soutěže je však velmi pravděpodobný.

David Pavelka – AC Sparta Praha

Devětadvacetiletý záložník David Pavelka je kovaným odchovancem pražské Sparty, dosud však v barvách tamního A-týmu odehrál jen velice skromnou porci ostrých zápasů. Blýskl se povedeným hostováním na Slovácku, skvěle si vedl také po přestupu do libereckého Slovanu. Od roku 2016 hájí barvy tureckého klubu Kasımpaşa SK, rád by už ale změnil prostředí a návrat do rodného města se nyní jeví jako rozumné východisko. Letenští by naopak rádi doplnili stávající zkušené borce (jmenovitě Ladislava Krejčího, Bořka Dočkala a Ondřeje Čelůstku) o další zajímavou tvář. Jednání se ale neskutečně vlečou, což celou situaci značně komplikuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *