24/06/2024

By Football.ua, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43902706 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Úmorná sága možná spěje ke konci. Fotbalový útočník Gareth Bale je podle španělských médií jednou nohou venku z Realu Madrid, přičemž jeho další kroky nejspíš povedou do známého prostředí v Anglii.
By Football.ua, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zdánlivě nekonečná sága plná zvratů a groteskních situací možná nabídne zajímavé rozuzlení. Drtivou většinu skalních fanoušků Realu Madrid jistě potěší, že nenáviděný útočník Gareth Bale je ze začarovaného kruhu podle informací španělského serveru El Espaňol jednou nohou venku. Hvězdného Velšana si jako novou posilu údajně vysnil José Mourinho, který v průběhu loňského listopadu převzal tápající Tottenham Hotspurs. Významnou překážku však pochopitelně představují peníze – a nejen ty, jež za prodej požaduje španělský gigant.

Bale si znepřátelil vedení klubu i fanoušky, rozchod je tedy nevyhnutelný

Real Madrid se navzdory nepovedenému vstupu do sezóny 2019/2020 senzačně probudil k životu a konkurenční Barcelonu dokonce v samotném závěru okradl o mistrovský titul. Během přebírání cenné trofeje se hráči a členové realizačního týmu pochopitelně netajili návalem slastných emocí. Jeden člověk však oslavoval spíše jen z povinnosti a dění na fotbalovém trávníku s ním nijak zvlášť nezamávalo. Pravda, jednatřicetiletý Gareth Bale určitě nemá příliš důvodů k radosti, stěžejní momenty mistrovské jízdy se totiž obešly bez jeho přítomnosti.

Navrátilec na postu hlavního kouče Zinedine Zidane svého hvězdného svěřence bez milosti posadil na lavičku náhradníků, navíc s ním údajně do budoucna vůbec nepočítá. Ačkoli je nedostatek herní praxe pro profesionálního fotbalistu opravdu bolestivou záležitostí, odchovanec Southamptonu se teplého místečka nechce jen tak vzdát. Hráčův agent Jonathan Barnett ostatně ještě před měsícem vehementně tvrdil, že Bale klidně prosedí nadcházející dva roky na tribuně, přitom ale bude plnými doušky užívat benefitů plynoucích ze smlouvy. Začarovaný kruh bez zjevné šance na změnu se však podle španělského tisku brzy podaří prolomit.

Obnovená spolupráce s Tottenham určitě dává smysl

Server El Espaňol přispěchal s tvrzením, že Gareth Bale možná v brzké době zamíří do dobře známého prostředí londýnského klubu Tottenham Hotspurs. Tam rodák z Cardiffu zažil zřejmě nejplodnější období své kariéry, byť první cenné trofeje sbíral až po přesunu do Realu Madrid. Portugalský trenér José Mourinho o nehrající hvězdu Bílého baletu dlouhodobě stojí, poprvé se jej pokusil získat v dobách působení u konkurenčního Manchesteru United. Teď je však onen scénář mnohem reálnější než kdy dřív. Dá se v podstatě říci, že jedinou překážku představují finance.

Bale podle renomovaného portálu transfermarkt.com stojí zhruba 28 milionů eur, což je v přepočtu na naši měnu asi 731 milionů korun. Přestupová politika “Kohoutů” jednoznačně odsuzuje jakékoli nadměrné investice, které se navíc nemusejí vyplatit. V případě svého někdejšího klenotu by však představitelé klubu mohli udělat výjimku, protože určitou částku zpátky vydělá už jenom prodej reklamního zboží. Celek z Madridu by pak mohl ze svých nároků o něco slevit, protože inkasovat za enormně přepláceného hráče alespoň částečnou kompenzaci je mnohem příjemnější, než-li tomu samému muži platit za vysedávání na lavičce.

Zdroj: El Espaňol

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *