22/05/2024

By Кирилл Венедиктов - https://www.soccer.ru/galery/1055457/photo/733486, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70293546 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Lionel Messi je podle zahraničních médií jednou nohou v Manchesteru City. Anglický klub právě finalizuje podobu nabídky, zatímco prezident Barcelony nabízí svou rezignaci, jen aby hvězdu udržel.
By Кирилл Венедиктов, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fenomenální útočník a také několikanásobný rekordman Lionel Messi je podle zahraničních médií jednou nohou v Manchesteru City. Anglický celek aktuálně finalizuje podobu lukrativní nabídky, jeho zástupce už prý dokonce přiletěl vyjednávat přímo do Španělska. FC Barcelona však boj o dlouholetou oporu nevzdává, Argentincově odchodu se brání za každou cenu. Prezident klubu Josep Maria Bartomeu dokonce nabízí svou rezignaci, pokud tím Messiho přiměje, aby zůstal.

Nabídka Citizens je na první pohled velice lákavá

Lionel Messi a Josep Guardiola. Dva muži, kteří Barcelonu společnými silami dovedli například ke dvěma prvenstvím v prestižní Lize mistrů, by se po letech odloučení mohli znovu sejít pod jednou střechou. Devětačtyřicetiletý trenér už čtvrtou sezónu válčí na lavičce Manchesteru City a právě anglický klub nyní nabídl útočiště i jeho někdejšímu svěřenci. Šestinásobný držitel Zlatého míče se nové angažmá rozhodl hledat vinou nepříznivých výsledků a také dlouhodobě chladných vztahů uvnitř katalánského celku.

Zdánlivě věčné spojení už zkrátka vyčpělo a pro všechny strany tak bude nejlepší, když co nejdříve dojde svému konci. Nabídka Citizens údajně spočívá v tříleté smlouvě s dvouroční opcí. Finanční stránka věci však zůstává opředena rouškou tajemství, možná ještě dokonce nemá finální podobu. Proto ostatně “velký šéf” Ferran Soriano dorazil do Španělska, kde hodlá vyřešit podrobnosti. Zda-li třiatřicetiletý Argentinec skutečně vyslyší vábení z Anglie, se dnes ptají snad všechny sportovní média na světě. Barcelona však rovněž přichází s radikálním řešením, které skýtá alespoň teoretickou šanci na úspěch.

Prezident Bartomeu vyklidí pole, pokud tím Messiho přesvědčí

Josep Maria Bartomeu zastává funkci prezidenta klubu FC Barcelona od roku 2014, údajně je však ochoten odstoupit, pokud tímto krokem přiměje Lionela Messiho, aby nikam neodcházel. Sám rodák z Rosaria sice nikdy přímo nevyslovil, že má problém právě s hlavou klubu, nicméně přístup vedení jako takového kritizuje dlouhodobě. Jestli však dobrovolný odchod prezidenta dokáže změnit situaci, si nyní netroufáme hádat. Pokud ovšem i poslední malá naděje nakonec zhasne, La Liga přijde o druhého fenomenálního fotbalistu během dvou let. Nesmíme totiž zapomínat ani na Cristiana Ronalda, který vyměnil Real Madrid za Juventus.

Zdroj: Eurosport.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *