19/07/2024

By Ves.donchev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=86792286 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bulharský klub Ludogorec Razgrad angažoval Pavla Vrbu, aby ho dostal do základní skupiny Ligy mistrů. Sen se však rozsypal jako domeček z karet, načež začala tamní média spekulovat o trenérově konci.
By Ves.donchev – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

PFK Ludogorec Razgrad angažoval Pavla Vrbu s poměrně jednoznačným záměrem. Přestože i domácí soutěž je pro tradiční bulharský klub nesmírně důležitá, ještě lákavější vyhlídky skýtá prestižní Liga mistrů. Přezdívku “milionářská soutěž” ostatně nenosí jen tak pro legraci, mezi jednotlivé účastníky každoročně putuje ohromné množství finančních prostředků. Sny o astronomických výdělcích se však v případě úřadujícího mistra bulharské nejvyšší soutěže rozsypaly jako domeček z karet, načež tamní média započala hledání viníka. Jako první se pochopitelně opřela do trenéra, který je dle jejich názoru blízko vyhazovu.

Ludogorec si neporadil s druhým soupeřem, zabojuje o Evropskou ligu

Ludogorec Razgrad, jehož fotbalisté se od ledna připravují pod taktovkou Pavla Vrby, měl v bojích o základní skupinu Ligy mistrů poměrně dobře našlápnuto. Nejprve si svěřenci zkušeného kouče poradili s klubem Buducnost Podgorica, následně jim do cesty vstoupil FC Midtjylland. Tam už rozjetá mašina v zelených dresech bohužel vykolejila. Dánský mistr měl drtivou část utkání pevně v rukou, zejména během prvního poločasu svého soupeře nepustil prakticky do žádné větší akce.

Po změně stran se síly vcelku vyrovnaly. Domácí hráče mohla kolem šedesáté minuty poslat do vedení penalta, tu však sudí Denys Šurman k překvapení všech nakonec nenařídil. Vrbovi chlapci se následně pustili do ofenzivního tažení, vytvořili si několik zajímavých šancí, branku ale paradoxně vstřelil Midtjylland. Víc se toho až do konce zápasu bohužel nestalo, Ludogorec tedy odchází s prázdnou. Jedinou smutnou útěchou budiž šance na postup do základní skupiny Evropské ligy.

Pavel Vrba má podle zahraničních médií nejistou pozici

Pavel Vrba byl po prohraném zápase evidentně rozmrzelý a zvídavé otázky novinářů mu k lepší náladě rovněž nepomohly. Když z něj žurnalisté páčili jméno viníka pohárového neúspěchu, odpověděl stroze, že za to mohou všichni členové týmu. Fanoušci a některá bulharská média však mají jasno. Pokud hodlá vedení klubu vyvodit nějaké důsledky, kufry by si měl jako první sbalit šestapadesátiletý trenér, jehož mise spočívala právě v úspěšném tažení Ligou mistrů. V pořadí devátý mistrovský titul je sice příjemným dezertem, nicméně bez hlavního chodu se zdá večeře tak nějak neúplná.

Může být pozice někdejšího lodivoda klubu FC Viktoria Plzeň v ohrožení? Nepochybně ano. Trenéři už létali za mnohem banálnější prohřešky. Zástupci Ludogorce však s největší pravděpodobností vyčkají na výsledek nadcházejících bojů o Evropskou ligu. Když ale ani tam nedojde ke splnění stanovených cílů, může si rodák z Přerova nejspíš hledat nové angažmá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *