23/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74446512 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň měla soupeře na lopatkách, nakonec si ale z Nizozemska veze hořkou porážku. Přestože utkání provázelo značné množství individuálních chyb, výkony některých hráčů zaslouží pochvalu.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň měla soupeře na lopatkách, od postupu do další fáze milionářské Ligy mistrů jí dělily jen sekundy. Z Nizozemského Alkmaaru však nakonec veze hořkou porážku. Utkání provázelo značné množství individuálních chyb, které způsobily hlavně nepříznivé povětrnostní podmínky v kombinaci s občasným deštěm. Přesto si výkony několika členů západočeského mužstva určitě zaslouží pochvalu.

David Limberský

Do zápasu s nizozemským Alkmaarem poslal trenér Adrián Guľa především omladinu, kterou doplnil zkušeným brankářem Alešem Hruškou a také stálicí na kraji obrany. Šestatřicetiletý David Limberský dostal na starost rychlonohého a tudíž extrémně nebezpečného Calvina Stengse, což v očích fanoušků a televizních expertů vzbudilo jisté obavy. Milovaný i nenáviděný veterán však přidělenou roli zvládal na jedničku, díky povedenému voleji v 78. minutě navíc mohl být za hrdinu. Osud to chtěl ale bohužel jinak a odchovanec Viktorky se po závěrečném hvizdu netajil obrovským zklamáním. Vzhledem ke stoupajícímu věku totiž přišel dost možná o poslední šanci okusit základní skupinu Ligy mistrů.

Aleš Čermák

Vesměs kvalitním výkonem se prezentoval také pětadvacetiletý Aleš Čermák. Ofenzivní záložník si vypracoval jedinou gólovou příležitost prvního poločasu, skóre pak během zápasu mohl ovlivnit ještě několikrát. Finálnímu zakončení však ve všech případech chyběla razance a přesnost. Jak odchovanci letenské fotbalové školy postupně docházely síly, pochopitelně se mnohem častěji dostavovaly také zbytečné nepřesnosti. Každopádně ale patřil k tomu lepšímu, co slovenský trenér Adrián Guľa postavil.

Jan Kovařík

Dvaatřicetiletý fotbalový záložník Jan Kovařík přišel na trávník až jako střídající hráč v 87. minutě, takže základní hrací dobu nijak zásadně neovlivnil. V nadcházejícím prodloužení ovšem předvedl několik krásných centrů směrem k pokutovému území domácích tak, jak jsou u něj plzeňští fanoušci zvyklí. Zejména přesné nalezení Milana Havla si nepochybně zasloužilo gólové vyústění. Rodáka z Mostu nejspíš mrzí i zahozená příležitost, kdy si v dobrém postavení netroufl vystřelit. Jinak ale svojí přítomností rozhodně nezklamal.

Lukáš Kalvach

Pětadvacetiletý Lukáš Kalvach měl vcelku pomalý rozjezd a stejně jako ostatní nejprve tápal, jak zvládnout nepřízeň počasí. Nakonec se však dostal do tempa a blýskl se možná nejkvalitnějším výkonem ze všech hostujících hráčů. Ve středu hřiště působil sebejistě a klidně, skvěle četl hru, vyhrával osobní souboje a zkazil jen minimum balónů. Povedeným střeleckým pokusem mohl v prodloužení rozhodnout, brankář domácích Marco Bizot byl ale bohužel proti. Právě tato rána se stala Kalvachovi nakonec osudnou. Necítil se po ní zdravotně zcela v pořádku a proto musel střídat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *