04/03/2024

Ceny potravin v České republice se znovu stávají velkým tématem, a to i proto, že se jim významnou měrou věnoval samotný Petr Fiala. Ten vyrazil na nákup do Německa, aby zde ověřil, jaký je skutečný rozdíl v cenách mezi sousední a naší zemí. Zjistil nepřekvapivou novinu. V německých supermarketech je na první pohled levněji, a to výrazně. Od té doby mu lidé posílají své nálezy, které jsou ještě markantnější.

Jak se to stalo?

Teď se na sociální síti Twitter objevilo skutečně zajímavé srovnání, které pro Českou republiku vyznívá mimořádně špatně. Jde o oblíbené čokolády značky Milka. Možná jste si povšimli, že tyto v českých obchodech výrazně zdražily. Zatímco ještě před pár lety se jejich cena pohybovala někde kolem 25 až 30 korun, dnes stojí stogramová tabulka kolem 50 Kč. Do akcí už přitom chodí jen minimálně, a když tak s cenou poklesnou někam k 35 korunám.

Výrobci a obchodníci to pochopitelně omlouvají tím, že jim významným způsobem vzrostly náklady. To by se dalo ještě pochopit, ovšem těžko si vysvětlit cenu těch samých čokolád v Německu.

O víkendu jsem tyhle čokolády v Německu kupoval za 0,65 eura. V Albertu jsou aktuálně 3,1krát dražší,” uvedl jeden ze zákazníků, který přiznává, že u sousedů byly v akci. “Ale ten rozdíl je brutální a jen potvrzuje, že u nás se nevyplatí nic kupovat, kromě základních potravin.

Foto: Shutterstock

Lidé už mají jasno

Další zákazníci mu v tomto ohledu přizvukují. “Taky jsem je tam kupoval. Základní cena je cca 1 euro. A nemluvě o množství druhů. To tady nikdy nebude,” dodal k tomu Martin. Podle něj tedy Milka v Německu stojí standardně necelých 25 korun, tedy méně než polovinu toho, co u nás.

Čtěte také: Penny Market do toho šlápnul. Výrazně zlevnil potraviny a láká zákazníky na nižší DPH

“Od doby co pracuju v Německu, tak tam nakupuju všechno co jde. Žena si tady kupuje jen pár věci, které jsou zrovna potřeba,” říká k tomu. V České republice je skutečně něco špatně, protože není normální, aby se tyto běžné věci, které mají být všude stejné, prodávaly za tak rozdílné částky. Obzvlášť, když v sousední zemi je třikrát větší kupní síla.

Foto: Shutterstock

Subscribe
Upozornit na

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří
1 měsíc před

Né jenom v Německu ale i v Polsku stojí 300g čokoláda Milka 11 zlotých nějakých 6o Kč a za to vše může jmenovaný Fiala a jeho energie, babička vždy říkala že se na každou sv .i vaří voda budeme doufat že měla pravdu

Luděk
1 měsíc před

To chce nakupovat venku a co nejvíce lidí ať si to tady stčí do prd€le!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x