24/06/2024

Obchodní řetězec PENNY přináší svým zákazníkům předčasný vánoční dárek. V reakci na vládní rozhodnutí snižuje DPH na potraviny již od prosince, místo od ledna příštího roku. Tento proaktivní krok umožní zákazníkům ušetřit na nákupu potravin již během adventního období.

Detaily nové sazby DPH

Od ledna 2024 dojde k oficiální změně sazby DPH z 15 % na 12 % na vybrané potraviny. PENNY, však rozhodlo, že tuto výhodu nabídne svým zákazníkům o měsíc dříve. Tímto krokem reaguje na aktuální ekonomické potíže a snahu o zlevnění základních potřeb.

Jak získat slevu?

Pro získání slevy je nutné předložit speciální kupón, který je dostupný v letácích, na sociálních sítích, webu a v aplikaci PENNY. Sleva se automaticky započítá u pokladny při platbě za zboží. Zákazníci, kteří nejsou držiteli PENNY karty, mohou požádat o její vydání při nákupu a ihned využít slev.

Očekávané úspory pro zákazníky

Snížení DPH na potraviny z 15 % na 12 % přináší zákazníkům PENNY nejen symbolický, ale i hmatatelný finanční přínos. Například při nákupu masa v hodnotě 1000 korun může zákazník ušetřit 20 korun, což při pravidelném nákupu může znamenat úsporu stokorun za měsíc. Podobně, snížení ceny pečiva o 15 korun při nákupu za 1000 korun nebo 10 korun ušetřených na zelenině představují významnou úsporu v rozpočtu každé domácnosti. Při celkovém pohledu na měsíční nákupy potravin může tato úspora výrazně pomoci, zejména v současné době rostoucích cen a ekonomických výzev.

Foto: Shutterstock

Názor odborníků

Odborníci poukazují na to, že i když se může zdát snížení DPH o 3 procentní body malé, v delším časovém horizontu to může pro domácnosti znamenat podstatnou úlevu. Ušetřené částky se mohou proměnit ve větší finanční rezervu pro jiné životní potřeby nebo nečekané výdaje.

Zákazníci na prvním místě

PENNY tak ukazuje, že je možné reagovat na ekonomické výzvy proaktivně a přinést zákazníkům úlevu v jejich peněženkách již v předstihu. Tento krok ukazuje zákazníkům, že jejich potřeby jsou pro PENNY prioritou.

Foto: Shutterstock, zdroj: Penny

1 názor u článku “Penny Market do toho šlápnul. Výrazně zlevnil potraviny a láká zákazníky na nižší DPH

  1. Za1000 korun může zákazník ušetřit 20 korun To je vyhra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *