04/03/2024

Vstup do světa kryptoměn nabízí vzrušující příležitosti, a podle známé investorky Cathie Woodové, nákup bitcoinu právě nyní může znamenat cestu k bohatství za několik let. Woodová, která stojí v čele investičního fondu Ark Invest, je považována za jednu z nejvýraznějších osobností v oblasti technologických investic. Její předpovědi, jako byl například masivní růst akcií Tesly, se ukázaly jako přesné, což zvyšuje důvěru v její aktuální vizi o budoucnosti bitcoinu.

Cathie Woodová: Vědma technologického světa

Cathie Woodová se proslavila svým unikátním pohledem na technologický trh a nyní svou pozornost zaměřuje na bitcoin. Podle ní by mohla cena nejznámější kryptoměny vzrůst o 3356 % v příštích šesti letech. To znamená, že investice 1 000 dolarů by se mohla proměnit v 35 000 dolarů do roku 2030. Takové odvážné předpovědi nejsou u Woodové ničím novým, ale její dosavadní úspěchy v oblasti předpovědí investic dodávají těmto slovům váhu.

Co stojí za růstem bitcoinu?

Podle Woodové povede k růstu ceny bitcoinu několik faktorů. Jedním z nich je plánovaný kryptoměnový fond, který by mohl přilákat velké investory, včetně těch z Wall Street. Také zmíněná rostoucí popularita bitcoinu a jeho potenciál jako ochránce před inflací naznačují, že toto digitální aktivum má před sebou zajímavou budoucnost.

Bitcoin jako nástroj proti inflaci

Cathie Woodová poukazuje na bitcoin jako na efektivní nástroj pro ochranu hodnoty v době inflace. Navíc zdůrazňuje jeho praktičnost v mezinárodních transakcích. To vše naznačuje, že bitcoin není jen spekulativním aktivem, ale má i praktické využití, které může zvýšit jeho hodnotu.

Foto: Freepik

Historie a budoucnost bitcoinu

Bitcoin si prošel cenovými výkyvy, přičemž dosáhl vrcholu 69 tisíc dolarů na konci roku 2021. I přes následný pokles na 15 tisíc dolarů se bitcoin nyní zdá být na cestě k dalšímu růstu. Tento vzor opakujících se vzestupů a pádů dává předpoklad, že bitcoin může opět dosáhnout nových maxim.

Woodová a její Ark Invest

Ark Invest, vedený Woodovou, je významně angažovaný do bitcoinu. Fond investuje do něj přes Grayscale Bitcoin Investment Trust, což je první fond investující přímo do bitcoinu. Woodová věří, že kryptoměny budou klíčové pro budoucí technologický pokrok a inovace.

Bitcoin jako klíč k finanční svobodě

Cathie Woodová a její vize o budoucnosti bitcoinu poskytují zajímavý pohled na to, jak může být digitální měna klíčem k budoucímu bohatství. Ačkoliv je vždy důležité být opatrný při investicích a rozumět rizikům, názory takových expertů jako je Woodová přinášejí unikátní perspektivu na možnosti, které bitcoin nabízí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Fortune, Finance.yahoo

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x