19/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83160633 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Během zkrácené letní pauzy přivítala česká nejvyšší fotbalová liga několik zkušených hráčů, kteří si v zahraničí vybudovali silné renomé. Ani návrat na domácí scénu jim na kvalitách rozhodně neubral.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Během výrazně zkrácené letní přestávky přivítala česká nejvyšší fotbalová soutěž několik zkušených hráčů, kteří si v zahraničí vybudovali silné renomé. Ani velkolepý návrat na domácí scénu jim na kvalitách rozhodně neubral – ba naopak. Jak konkrétně si v úvodních zápasech nové sezóny vedli jednotliví borci? To si rozebereme v nadcházejících řádcích.

Ondřej Čelůstka (AC Sparta Praha)

Životopis jednatřicetiletého středního obránce Ondřeje Čelůstky zdobí několik zajímavých přestupních stanic. Za zmínku stojí například italské Palermo, anglický Sunderland, německý Norimberk či turecké kluby Tranzospor a Antalyaspor. Mnohonásobný reprezentant České republiky se v průběhu letní přestávky dohodl se Spartou, která se po kvalitním a hlavně zkušeném stoperovi dlouhodobě sháněla. Jak ukázaly úvodní zápasy nového ročníku, sázka na zlínského odchovance se letenským náramně vyplatila. Dle očekávání totiž převzal roli lídra defenzivních valů, v těžkých chvílích si počíná sebejistě a celkově dodává spoluhráčům důležitý klid na kopačky. Ze všech středopolařů, které Sparta letos nasadila, zatím odvádí nejlepší práci.

Ladislav Krejčí (AC Sparta Praha)

Vůbec poprvé od svého návratu dostal příležitost v základní sestavě a hned se také podepsal pod dvěma momenty, které výrazně přispěly k vítězství nad skvěle hrajícím Fastavem Zlín. Svou aktivitou směrem dopředu vybojoval osmadvacetiletý záložník Ladislav Krejčí důležitou penaltu, v pokutovém území si vymodlil faul Václava Procházky. Ještě předtím se na někdejším hráči italské Bologni vykartoval Lamin Jawo. Premiéra letenskému odchovanci vcelku vydařila, ačkoli určité rezervy bychom samozřejmě ještě našli. Rychlostí, snahou a odhodláním však trenéra Václava Kotala ani fanoušky rozhodně nezklamal.

Zdeněk Ondrášek (FC Viktoria Plzeň)

Kobra strakonická si odkroutila premiéru v barvách Plzně a hned na sebe upozornila důležitou brankou. Jednatřicetiletý útočník Zdeněk Ondrášek potvrdil pověst kanonýra, která jej provázela na všech dosavadních štacích, když hlavou nekompromisně otevřel skóre zápasu proti pražským Bohemians. Někdejší hráč amerického Dallasu, norského Tromsø či polského Krakova si mimo výše zmíněný střelecký úspěch perfektně zabíhal za obranu, zapojoval se kombinace a šlapal na hranici svých možností. Jak totiž sám odchovanec Blatné přiznal, z hlediska fyzické kondice se kvůli dlouhé zámořské přestávce ještě necítí ideálně. Zápas proto neodehrál do konce, v 71. minutě přepustil místo Beauguelovi. I ten se nakonec blýskl vzhlednou brankou. Že by se plzeňští útočníci hromadně probouzeli k životu? Nechejme se překvapit. Ondrášek nicméně místy působil jako dlouho hledaná náhrada za Michaela Krmenčíka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *