24/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79925534 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha jako první český fotbalový klub zveřejnila jména hráčů, kteří se nakazili koronavirem. Ředitel komunikace Ondřej Kasík skrze sociální sítě vysvětlil, co konkrétně k otevřenosti vedlo.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Po čtyřech odehraných kolech vévodí průběžné tabulce Fortuna ligy a nyní si připsala další důležitý primát. Zatím jako jediný český fotbalový klub zveřejnila AC Sparta Praha jména hráčů, kteří kvůli pozitivnímu testu na Covid-19 vynechali nedělní zápas proti Zlínu. Informace na povrch vyplavaly prostřednictvím sociálních sítí. Ředitel letenské komunikace Ondřej Kasík následně vysvětlil, proč se k tomuto zásadnímu kroku společně odhodlali.

Koronavirus se bohužel stává společenským stigmatem

Sparťanský trenér Václav Kotal musel krátce před startem nedělního zápasu proti Zlínu hasit poměrně závažný problém. Pravidelné testování hráčů a jednotlivých členů realizačního štábu, které k dnešní zvláštní době už tak nějak přirostlo, totiž bohužel odhalilo dva nakažené fotbalisty. Ladislav Krejčí (mladší ze dvou letenských jmenovců) a Libor Kozák se navzdory pozitivnímu výsledku těší dobrému zdraví. Přestože zatím nepociťují žádné příznaky nemoci Covid-19, museli samozřejmě podstoupit povinnou karanténu. Za normálních okolností by důvod jejich absence zůstal zahalen rouškou tajemství, po dohodě s klubem nicméně oba sportovci svolili ke zveřejnění informací. Proč? To následně osvětlil ředitel letenské komunikace.

Jak Ondřej Kasík prostřednictvím sociální sítě Twitter uvedl, Sparta v otázkách boje proti koronaviru nehodlá zbytečně mlžit. Není se ostatně čemu divit, lidé by si s ohledem na zápasovou nominaci pochopitelně domysleli, koho se povinná karanténa konkrétně týká. Tímto způsobem se trapné frašce elegantně zabránilo. Člen výkonného vedení klubu dále sdělil, že pravdou se vydávají do lítého boje proti společenské stigmatizaci pozitivně testovaných občanů, kteří mnohdy nepřiznají pravdu kvůli obavám z reakcí svého okolí.

Ani slavní fotbalisté nejsou koronavirem nedotknutelní

Ačkoli AC Sparta Praha otevřeně bojuje proti nebezpečnému lynčování nakažených občanů, přiznání pravého důvodu nepřítomnosti dvou klíčových hráčů hodnotila kladně drtivá většina internetových diskutujících. Právě takové momenty výrazně přispívají k celospolečenské osvětě, protože koronavirus se zkrátka nesmí stát něčím, o čem se lidé bojí mluvit. Příkladem mohou jít slavní fotbalisté, kteří stejně jako všichni ostatní nežijí v uzavřené bublině bez možnosti nákazy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *