Neděle, 4 června
Shadow

Z problémů se nejspíš nikdy nedostane. Brazilec Neymar si opět nadrobil

„Neymar Jr Presentation | Press Conference for PSG (04/08/2017)“ by Antoine Dellenbach Photography is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Brazilský fotbalový útočník Neymar si po krátkém období relativního klidu pořádně zavařil. Ačkoli během semifinálového klání Ligy mistrů předvedl opravdu kvalitní výkon a výrazně tím přispěl k vítězství svého Paris Saint-Germain, spontánním závěrečným gestem se možná zbytečně připravil o vrchol sezóny. Koronavirus totiž donutil vedení předních sportovních soutěží přijmout drakonická bezpečnostní opatření a doporučení, jejichž porušení se trestá dvanáctidenní karanténou.

Neuvážené svlékání může mít nepříjemnou dohru

Začátkem uplynulé sezóny mu domácí fanoušci nemohli přijít na jméno. Snaha opustit teplé místečko a vydat se zpátky do známého katalánského prostředí je zcela oprávněně namíchla. Fotbalový útočník Neymar poměrně dlouhou dobu odrážel urážky a bučení, než jej příznivci francouzského Paris Saint-Germain konečně vzali na milost. Ke zlepšení vzájemných vztahů výrazně pomohla Brazilcova herní fazóna a naprosto evidentní touha odvádět kvalitní práci.

Nejdražší fotbalista planety se opravdu vytáhl především během úterního semifinále Ligy mistrů, kdy PSG změřilo síly s německým Lipskem. Ačkoli nevstřelil žádnou branku, jeho výkon se diametrálně lišil od kteréhokoli vystoupení z loňského podzimu. I přesto se ovšem našel jeden moment, kvůli němuž si osmadvacetiletý kanonýr zaslouží pořádně vyhubovat. Po závěrečném hvizdu totiž nerozvážně shodil dres a vyměnil jej se soupeřovým obráncem. V normálních časech se jedná o tradiční projev úcty, koronavirus ovšem mnohé změnil.

Nad Neymarem visí hrozba karantény, která přišla v nepravou chvíli

Rodák ze Sao Paula během kariéry profesionálního fotbalisty rozdal nespočet dresů. Nejspíš si ani sám neví, komu všemu své stejnokroje daroval. Dosud poslední sejmutí úboru si však bude pamatovat až do konce života. Možná jej totiž připravilo o letošní finále prestižní Ligy mistrů. Jak jistě víte, sportovní soutěže se v dobách pandemie nového koronaviru vrátily s mnoha netradičními podmínkami, jejichž hlavním úkolem je zajištění bezpečnosti hlavních protagonistů.

Hráči by si mezi sebou mimo jiné neměli měnit dresy, aby tak nedošlo k přenosu zákeřné nemoci. Pokud k projevu úcty přeci jen dojde, fotbalistovi hrozí dvanáctidenní karanténa. O budoucnosti Neymara má nyní rozhodnout vedení UEFA, které si s vyslovením konečného verdiktu dává pořádně načas. Ani jedním z možných výsledků se totiž nezavděčí všem. Zapeklitá situace se dá veskrze přirovnat k hledání menšího zla.

9 Comments

 • Liga MISTRŮ

  Pokud si hráči po zápase vymění dres , nevidím důvod , proč by měli být trestáni. Do utkání nastoupili po zdravotní prohlídce jako zdravé osoby. Pokud tito hráči budou nějak trestáni tak to odporuje zdravému rozumu. V

 • Anonym

  Jestliže UEFA zakáže výměnu dresů v návaznosti na pandemii tak to musí pochopit i to brazilský pako!!!!! Anglicky a grancouzky rozumí. NEPUSTIT DO FINÁLE ať trpí za svou debilitu!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Anonym

  KDYZ NASTOUPI DO ZAPASU PO COVID TESTU ZDRAVI PROC BY TO NEMELO BYT DOVOLENE

 • Honza

  Ti lidé prošli testy a jsou zdraví.Proč by ho měl někdo trestat když nic neudělal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *