15/07/2024

By Jaroslav Appeltauer - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83638445 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Málokterý fotbalový tým v České republice prošel během zkrácené letní přestávky tak rozsáhlou proměnou jako FC Slovan Liberec. Hlavní trenér Pavel Hoftych nicméně věří, že handicap brzy vyladí.
By Jaroslav Appeltauer – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Málokterý fotbalový tým v České republice prošel během zkrácené letní přestávky tak rozsáhlou proměnou jako FC Slovan Liberec. Kádr opustilo osm kvalitních hráčů, většina z nich zamířila ke konkurenční Slavii. Ačkoli jejich místo okamžitě zaplnili především hostující fotbalisté, o ideální situaci nemůže být řeč. Hlavní trenér Pavel Hoftych a kapitán Jan Mikula se před startem nové sezóny obávají nedostatečné sehranosti a absence důležitých automatismů. Na druhou stranu ovšem neskládají zbraně a věří, že v pravou chvíli dokáží zabrat.

Kolonie libereckých opor odešla za lepším, tým postrádá sehranost

FC Slovan Liberec čekají důležité zápasy hned na několika frontách. Kombinace dvou domácích soutěží s evropskými poháry vyžaduje dokonalou připravenost a především sehranost. To ovšem může být problém. Fotbalový klub sídlící pod Ještědem totiž během letního přestupového okénka tradičně opustila řada klíčových hráčů. Drtivá většina oněch odpadlíků našla nový domov v pražském Edenu, kde utvořila rozsáhlou kolonii. Ani sešívaní nezůstali svému obvyklému obchodnímu partnerovi nic dlužni, opačným směrem poslali několik fotbalistů formou hostování. Co jsou ovšem platná zajímavá jména, když potřebné automatismy jaksi scházejí.

Kapitán libereckého týmu Jan Mikula si absenci dostatečného spojení mezi jednotlivými členy kádru pochopitelně uvědomuje. Během nedávné tiskové konference ovšem zdůraznil, že právě tato skutečnost se určitě nestane předmětem výmluv, pokud se pozitivní výsledky nedostaví hned: „Když přijde nový hráč, tým se na něj dívá. Musí ho poznat. Nejsou tam automatismy, ale když se bude vyhrávat, nemusí to být nutně fotbalově. Čím víc bodů uděláme… Když se vyhrává, hraje se lépe. Když budeme prohrávat, určitě se nebudeme vymlouvat na to, že nejsme sehraní.”

Většina náhradníků za ztracené hráče přišla s handicapem

FC Slovan Liberec se krátce před startem nového ročníku vydal do rakouské Vídně, aby prověřil svou aktuální formu. Vzájemné měření sil bohužel nedopadlo příliš slavně, český celek si odvezl výsledek 0:3. Hlavní trenér Pavel Hoftych reagoval tím, že mužstvo prošlo řadou změn a nedostatek praxe se logicky musel projevit. Ačkoli prý náhradníky za ztracené hráče považuje za kvalitní, každý si do nového působiště přinesl nějaký rest. Buďto se prý jedná o zdravotní problém, nebo špatnou formu z minulého jara. Situace rozhodně není ideální, nicméně jiná už bohužel nebude. Prvotní komplikace nemusí nutně vyústit v zaručený neúspěch. Liberec už ostatně několikrát dokázal, že navzdory rozprodání kádru zvládá s horní polovinou tabulky držet krok.

Zdroj: FC Slovan Liberec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *