24/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Kepa Arrizabalaga na vlastní kůži pocítil, jaká muka musel před dvěma lety zažívat Loris Karius. Kvůli dvěma obřím chybám čelí posměchu, navíc zřejmě ztratí post klubové jedničky londýnské Chelsea.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Do historie kopané se německý fotbalový brankář Loris Karius zapsal jako nevyzpytatelný stroj na chyby, při jehož zákrocích fanoušci automaticky zavírali oči a tajili dech. Cejch věčného smolaře už mu navzdory nesporným kvalitám zkrátka nikdo neodpáře. Z hlediska kontroverze se dlouhou dobu těšil smutnému prvenství, o titul jej ale začátkem nového ročníku anglické Premier League pravděpodobně obrala gólmanská jednička klubu Chelsea FC. Kepa Arrizabalaga odchytal oba úvodní zápasy nového ročníku, ani jednou však ze hřiště neodcházel s čistým svědomím. Přestože by si talentovaný Španěl rád napravil reputaci, nejspíš k tomu nedostane příležitost. Vedení “Blues” už si totiž našlo náhradu.

Dva nepovedené zápasy jsou pro některé fanoušky příliš velkým soustem

Ačkoli je Kepa Arrizabalaga nejdražším fotbalovým brankářem současnosti, jeho výkony v prvopočátcích sezóny 2020/2021 tomu ani zdaleka neodpovídají. Pětadvacetiletý Španěl se na postu klubové jedničky Chelsea neskutečně trápí. První dvě utkání nového ročníku Premier League “ozdobil” stejným počtem hrubých chyb, které okamžitě obletěly svět a staly se virálním hitem internetu. Dřívější král excesů Loris Karius jen škodolibě vítá, že si veřejnost konečně našla nového obětního beránka. Sám totiž masivnímu posměchu (nejen) kvůli zpackanému finále Ligy mistrů čelil přes dva roky.

Ale zpátky do současnosti. Odchovance baskického klubu Athletic Bilbao všichni považovali za obrovský talent, nyní však jeho jméno vzbuzuje spíše despekt. Drtivá většina televizních komentátorů se při sledování ligového zápasu mezi Chelsea a Liverpoolem shodla, že s takovým brankářem v zádech mohou Londýňané na mistrovský titul okamžitě zapomenout. Absolutně rozebraný Kepa předvedl několik nejistých zákroků, čímž v očích soupeře vyvolal dojem zranitelnosti. Namazání protihráči na malém vápně bylo jen vcelku očekávaným vyústěním beznadějné situace. Mezi fanoušky teď logicky panuje skepse, zda si rodák z Ondarroa neukousl příliš velké sousto. Klub jim dal příchodem nového strážce svatyně nepřímo za pravdu.

Změna stráží v brankovišti londýnské Chelsea je nevyhnutelná

Trenér Frank Lampard po nedělní porážce prohlásil, že o nepříznivém výsledku rozhodla fatální chyba brankáře. Ačkoli mezi třemi tyčemi nedeklaroval žádné změny, podepsání nové posily hovoří o opaku. Osmadvacetiletý senegalský reprezentant Edouard Mendy se poslední dva roky pravidelně objevoval v základní sestavě francouzského klubu Stade Rennes FC, nyní se ovšem po ose Petra Čecha vydává dobýt Anglii. Jestli uspěje, ukáže až čas. Kepovi dny na výsluní jsou ale pravděpodobně sečteny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *