23/05/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zástupci klubu FC Fastav Zlín špatně snášeli hořkou porážku na Spartě. Trenér společně s Václavem Procházkou reklamoval chybná rozhodnutí hlavního arbitra. Komise rozhodčích to ale vidí jinak.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Nedělní zápas na Spartě se do historických memoárů fotbalového Zlína zapíše černou tuší. Hráči východomoravského celku dlouho sahali po senzaci, nakonec si však z Letné neodvezli ani jeden jediný bod. Hořkost porážky se promítla do následných rozhovorů s novináři. Trenér hostí Bohumil Pánik zklamaně kroužil kolem pokutového kopu a červené karty, nepřímo také kritizoval výkon hlavního arbitra. Své svěřence navíc označil za morální vítěze. Obránce Václav Procházka, jehož zákrok proti Ladislavu Krejčímu byl po debatě s videem posouzen jako nedovolený, s penaltou rovněž nesouhlasil. Komise rozhodčích se ovšem jednoznačně postavila za Pavla Rejžka, který dle jejich názoru nepochybil.

Sparta vyhrála zaslouženě a bez pomoci hlavního arbitra

AC Sparta Praha vyhrála i čtvrtý zápas sezóny, díky čemuž se zaslouženě hřeje v čele průběžné tabulky. Naposledy si na domácím stadionu poradila s Fastavem Zlín, který jí byl ovšem vyrovnaným soupeřem. Během prvního poločasu se východomoravští Ševci zásluhou Dramého dostali do vedení, vytvořili si několik zajímavých příležitostí a celkově hráli na hranici svých možností. Jednogólový náskok ovšem promarnili krátce po startu dějství druhého. Právě probíhala 49. minuta, když hostující útočník Lamin Jawo nešťastně fauloval Ladislava Krejčího. Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek jej za to bez váhání odměnil červenou kartou a předčasnou sprchou.

Letenští po následné standardní situaci vyrovnali skóre, prosadil se talentovaný Adam Hložek. Do konce utkání navíc přidali ještě další dvě branky. V 88. minutě si míč do vlastní sítě srazil Petr Jiráček. Akci předcházela neproměněná penalta Bořka Dočkala, jíž vyprovokoval obranný zákrok Václava Procházky na Ladislava Krejčího. Vítězství domácích v závěrečných minutách nastavení zpečetil probuzený střelec Lukáš Juliš.

Představitelé Zlína cítili obrovskou frustraci, což vzhledem k vývoji není nijak překvapivé. V pozápasovém rozhovoru pochválil trenér hostujícího mužstva Bohumil Pánik všechny hráče, dokonce je označil za morální vítěze. Zároveň se pozastavil nad některými verdikty hlavního sudího, s nimiž ne úplně souhlasil. Prakticky totéž se k fanouškům doneslo z úst Václava Procházky, jemuž údajně příčina pokutového kopu unikala i s odstupem času. Obviněními se během pondělního zasedání zabývala Komise rozhodčích. Ta zcela jednoznačně odmítla spekulace a postavila se na stranu sudího Rejžka, v obou kritizovaných případech mu dala za pravdu.

Jediná hrubka kola se odehrála při zápase pražské Slavie

Komise rozhodčích se zabývala několika zápasy čtvrtého ligového kola a v drtivé většině případů jen potvrdila původní verdikty svých arbitrů. Chyboval pouze Emanuel Marek, který během zápasu mezi kluby SK Slavia Praha a FC Teplice udělil hostujícímu hráči nesprávně červenou kartu. Dvacetiletý David Heidenreich sice fauloval, na druhou stranu ovšem nedošlo ke zmaření zcela zjevné brankové příležitosti.

Zdroj: Komise rozhodčích

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *