23/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84996014 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Soupisku Baníku Ostrava tvoří převážně mladí a perspektivní hráči. Trenér Luboš Kozel má nicméně k dispozici také trojici zkušených borců, kteří dohromady překračují magickou hranici sta let.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Soupiska klubu FC Baník Ostrava se skládá převážně z mladých a perspektivních hráčů, jejichž náročná sportovní cesta teprve začíná. Hlavní trenér Luboš Kozel má nicméně k dispozici také trojici zkušených borců, kteří na hřiště přinášejí důležité sebevědomí a rozvahu. Výrazně také zvedají věkový průměr, dohromady totiž hravě překonají magickou hranici sta let. O koho konkrétně jde, se dozvíte v nadcházejících řádcích.

Jan Laštůvka (38 let)

Pokud někdo očekával, že Jan Laštůvka napodobí Milana Baroše a po sezóně 2019/2020 definitivně uzavře kariéru profesionálního fotbalisty, hluboce se zmýlil. Osmatřicetiletý strážce svatyně je navzdory vysokému věku stabilním členem základní jedenáctky, mnohem perspektivnějšího Viktora Budínského pouští mezi tři tyče opravdu jen výjimečně. Na podzim dosud odehrál všechna ligová kola a vychytal dvě čistá konta. Poměrně vlažnému startu ostravského Baníku ovšem nezabránil. Někdejší opora Fulhamu, Šachtaru Doněck či německého klubu Vfl Bochum je však tím posledním hráčem, na něhož by trenér Luboš Kozel svaloval vinu.

Jiří Fleišman (36 let)

Přestože měl v rámci aktuálního ročníku trávit většinu času na lavičce náhradníků a místo v základní sestavě přepustit mladším kolegům, nepovedený start sezóny jej katapultoval zpátky do hry. Levou stranu fotbalového trávníku opanuje pětatřicetiletý ofenzivní obránce Jiří Fleišman namísto Daniela Holzera, jehož trenér vysunul na křídlo. Odchovanec mosteckého Baníku se velice rychle adaptoval. Ačkoli prohře na stadionu Jablonce bohužel nezabránil, proti Pardubicím předvedl sebejistý výkon a dvěma perfektními přihrávkami připravil šance, které skončily brankou. Fanoušky lačnící po omlazení kádru sice příliš nepotěšil, nicméně svým nezpochybnitelným příspěvkem k prvnímu vítězství letošního podzimu si jejich sympatie zase okamžitě získal.

Martin Fillo (34 let)

Žádné velké zázraky už se nečekaly ani od čtyřiatřicetiletého Martina Filla, který se zatím objevil ve všech čtyřech podzimních kolech, dvakrát však na hřiště přicházel až jako střídající hráč. Šanci hrát od začátku dostal poprvé v Jablonci, prohru však neodvrátil. Před zápasem s Pardubicemi, kdy jeho FC Baník Ostrava zoufale potřeboval urvat vítězství, si důvěru kouče vysloužil znovu a tentokrát už nezklamal. Odchovanec plzeňské Viktorie dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa a fanoušci s ním stále musejí počítat. Díky tomu taky uzavírá naši vybranou společnost stárnoucích fotbalistů, kterým je dohromady neskutečných 108 let. Určitě bude zajímavé sledovat, na jaké metě se jejich věkový účet nakonec zastaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *