23/06/2024

Autor: Vachovec1 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32124334 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nové vládní nařízení, které spočívá v omezení návštěvnosti sportovních akcí, se mezi účastníky hokejové Extraligy dočkalo rozporuplných reakcí. Někde převládá bojovná nálada, jinde panuje vztek.
Autor: Vachovec1 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ministr zdravotnictví Roman Prymula představil další bezpečnostní opatření, která mají zpomalit šíření nového koronaviru a zabránit tak případnému přehlcení zdravotnického systému. Pořadatelé sportovních akcí se tak po dobu dvou týdnů musejí spokojit pouze s omezeným počtem diváků. Zatímco venku se smí pohromadě sejít až dva tisíce sedících lidí, povolený počet osob ve vnitřních prostorách je o celou polovinu nižší. Hokejová Extraliga tuší problémy a proto se aktuálně zabývá třemi reálnými scénáři. Jasné rozhodnutí nicméně ještě nepadlo. Shodnout se bohužel nedokážou ani zástupci jednotlivých klubů. Někde panuje bojovná nálada, jinde zas převládá vztek a frustrace z nejasné budoucnosti.

Dočasná přestávka, celozávodní pauza nebo princip dobrovolnosti

Omezení počtu návštěvníků v útrobách hokejových stadionů nepochybně představuje obrovskou komplikaci z hlediska organizace i financí. Během čtvrtečního dopoledne se proto uskuteční mimořádná valná hromada, aby bylo jasné, k jakému scénáři dalšího vývoje se jednotliví účastníci Extraligy za současné situace přiklánějí. Sám Tomáš Král z pozice prezidenta svazu ledního hokeje údajně připustil tři možné varianty. Pochopitelně se zvažuje pokračování soutěže opatřením navzdory. Dále ale hrozí například dočasné přerušení zápasového maratonu či zavedení principu dobrovolnosti. Co si pod tím představit? Kluby se budou moci svobodně rozhodnout, jakým způsobem dvoutýdenní omezení Ministerstva zdravotnictví překlenou.

Hokejové Pardubice chtějí pokračovat za každou cenu, Plzeň nikoliv

Konečná podoba následujících dvou týdnů z pohledu hokejové Extraligy zůstává zahalena rouškou tajemství. Jak totiž jasně ukázala některá veřejná vyjádření, mezi jednotlivými kluby rozhodně nepanuje shoda. Sportovní manažer plzeňských Indiánů Tomáš Vlasák si během rozhovoru pro deník Sport.cz nebral servítky. Kritizoval chaotická opatření vlády, která se nedbaje následků mění doslova každým dnem. Absenci velkého počtu diváků označil za likvidační. V těchto podmínkách prý není výhodné pokračovat a proto volá po dočasném přerušení.

Pardubické Dynamo zastává názor zcela opačný tomu západočeskému. V uveřejněné tiskové zprávě konkrétně stojí, že klub bude hlasovat pro pokračování ligy dle plánovaného harmonogramu a své pohnutky hodlá vysvětlit všem dalším účastníkům valné hromady. To ostatně potvrdil i většinový akcionář východočeského týmu Petr Dědek prostřednictvím sociální sítě Twitter. Úspěšný podnikatel se obává obrovských ekonomických dopadů, které by dočasné přerušení sezóny přineslo.

Ostatní kluby dosud nevydaly žádné oficiální stanovisko, takže je těžké předběžně soudit, jakým směrem se Extraliga nakonec vydá. Všichni si emoce pravděpodobně šetří na výše zmíněnou valnou hromadu, po které už budeme chytřejší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *