24/06/2024

By Tatiana from Moscow, Russia - Novak Djokovic, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41690404 / Tato fotografie je derivátem originálu

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě mnohem hůř. Toto heslo zřejmě razí srbský tenista Novak Djoković, který na US Open předvedl další obrovský a naprosto zbytečný zkrat.
By Tatiana from Moscow, Russia – Novak Djokovic, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Staré české přísloví praví, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Jednoduché životní motto nacházející se přesně na hranici mezi optimismem a pesimismem letos dokonale vystihuje srbského tenistu Novaka Djokoviće. Úřadující světová jednička zažila několik strmých pádů žebříčkem oblíbenosti a vždycky když se pomalu nadechovala k vytouženému prolomení smůly, osud ji okamžitě zasadil další těžkou ránu. Koronavirem promořená Adria Tour, kde všichni hlavní aktéři naprosto ignorovali bezpečnostní doporučení, nebyla vyvrcholením, ale jen pouhým začátkem. Pomyslnou třešničku na dortu představuje událost, kvůli níž musel fenomenální sportovec předčasně opustit US Open. Co konkrétně provedl? V zajetí vášní odpálil tenisový míček mimo hrací plochu, nechtěně se jím ovšem trefil přímo do krku čárové rozhodčí.

Djoković se po vypovězení z prestižního turnaje veřejně bičoval

Po stránce profesní zažívá velkolepý rok, během něhož ještě nepocítil hořkost porážky. Ideální formu si ostatně přivezl také na právě probíhající US Open, kde vzhledem k četným omluvenkám patřil mezi jasné favority. Nakonec však svoji pouť smolně ukončil těsně před branami čtvrtfinále. Srbský tenista Novak Djoković nezvládl nápor negativních emocí, když v zápase s Pablem Carreňem Bustou za stavu 5:5 tratil podání. Úřadující světová jednička naštvaně odpálila míček směrem ze hřiště, přičemž ale bohužel trefila čárovou rozhodčí přímo do oblasti krku.

Třiatřicetiletého rodáka z Bělehradu pochopitelně nikterak netěšilo, že nevinné osobě přivodil bolesti. Úder mu bohužel “sedl” famózně a pokud by se jej nyní pokusil zopakovat, pravděpodobně by neuspěl. Ačkoli se několikanásobný vítěz turnajů velké čtyřky dotčené osobě okamžitě omlouval, před diskvalifikací z prestižního turnaje jej to stejně neuchránilo. Zároveň se musel smířit i s trestem v podobě odebrání všech bodů a finančních odměn, které v New Yorku dosud posbíral.

Prostřednictvím sociálních sítí se Novak Djoković omluvil všem, které svým chováním zklamal. Údajně se cítí neuvěřitelně smutný a zároveň prázdný. Nepříjemné zkušenosti hodlá využít k tomu, aby ze sebe udělal lepšího hráče i člověka. Poraněné rozhodčí na dálku popřál brzké uzdravení a ještě jednou pro jistotu zdůraznil, že k incidentu došlo omylem. Odpuštění si nicméně v očích televizních expertů ani mnoha fanoušků nevyloužil.

Svědomí Novak Djoković letos nezpytuje poprvé

Vyloučení z prestižního newyorského turnaje bohužel není jediným skandálem, kterému letos Novak Djoković čelí. Všichni si jistě vzpomínáte na předprázdninovou Adria Tour, během níž se vinou absolutní nekázně a laxního přístupu k bezpečnostním doporučením řada slavných tenistů nakazila koronavirem. Právě jméno bronzového olympijského medailisty z roku 2008 veřejným prostorem rezonovalo nejvíce, jelikož se pod charitativní balkánskou akcí podepsal coby pořadatel. Když se daří, tak se zkrátka daří. Ze strachu před další pohromou už bychom na tenistově místě raději do konce roku neopouštěli teplo rodinného krbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *