Neděle, 4 června
Shadow

Tragikomedie v podání Novaka Djokoviće vstoupila do dalšího dějství

By Tatiana from Moscow, Russia – Novak Djokovic, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Staré české přísloví praví, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Jednoduché životní motto nacházející se přesně na hranici mezi optimismem a pesimismem letos dokonale vystihuje srbského tenistu Novaka Djokoviće. Úřadující světová jednička zažila několik strmých pádů žebříčkem oblíbenosti a vždycky když se pomalu nadechovala k vytouženému prolomení smůly, osud ji okamžitě zasadil další těžkou ránu. Koronavirem promořená Adria Tour, kde všichni hlavní aktéři naprosto ignorovali bezpečnostní doporučení, nebyla vyvrcholením, ale jen pouhým začátkem. Pomyslnou třešničku na dortu představuje událost, kvůli níž musel fenomenální sportovec předčasně opustit US Open. Co konkrétně provedl? V zajetí vášní odpálil tenisový míček mimo hrací plochu, nechtěně se jím ovšem trefil přímo do krku čárové rozhodčí.

Djoković se po vypovězení z prestižního turnaje veřejně bičoval

Po stránce profesní zažívá velkolepý rok, během něhož ještě nepocítil hořkost porážky. Ideální formu si ostatně přivezl také na právě probíhající US Open, kde vzhledem k četným omluvenkám patřil mezi jasné favority. Nakonec však svoji pouť smolně ukončil těsně před branami čtvrtfinále. Srbský tenista Novak Djoković nezvládl nápor negativních emocí, když v zápase s Pablem Carreňem Bustou za stavu 5:5 tratil podání. Úřadující světová jednička naštvaně odpálila míček směrem ze hřiště, přičemž ale bohužel trefila čárovou rozhodčí přímo do oblasti krku.

Třiatřicetiletého rodáka z Bělehradu pochopitelně nikterak netěšilo, že nevinné osobě přivodil bolesti. Úder mu bohužel „sedl“ famózně a pokud by se jej nyní pokusil zopakovat, pravděpodobně by neuspěl. Ačkoli se několikanásobný vítěz turnajů velké čtyřky dotčené osobě okamžitě omlouval, před diskvalifikací z prestižního turnaje jej to stejně neuchránilo. Zároveň se musel smířit i s trestem v podobě odebrání všech bodů a finančních odměn, které v New Yorku dosud posbíral.

Prostřednictvím sociálních sítí se Novak Djoković omluvil všem, které svým chováním zklamal. Údajně se cítí neuvěřitelně smutný a zároveň prázdný. Nepříjemné zkušenosti hodlá využít k tomu, aby ze sebe udělal lepšího hráče i člověka. Poraněné rozhodčí na dálku popřál brzké uzdravení a ještě jednou pro jistotu zdůraznil, že k incidentu došlo omylem. Odpuštění si nicméně v očích televizních expertů ani mnoha fanoušků nevyloužil.

Svědomí Novak Djoković letos nezpytuje poprvé

Vyloučení z prestižního newyorského turnaje bohužel není jediným skandálem, kterému letos Novak Djoković čelí. Všichni si jistě vzpomínáte na předprázdninovou Adria Tour, během níž se vinou absolutní nekázně a laxního přístupu k bezpečnostním doporučením řada slavných tenistů nakazila koronavirem. Právě jméno bronzového olympijského medailisty z roku 2008 veřejným prostorem rezonovalo nejvíce, jelikož se pod charitativní balkánskou akcí podepsal coby pořadatel. Když se daří, tak se zkrátka daří. Ze strachu před další pohromou už bychom na tenistově místě raději do konce roku neopouštěli teplo rodinného krbu.

63 Comments

 • Lfc884

  Tragikomedie je, jak ho soudi v mediich nuly co nevyhrali ani jeden velky turnaj jakoby k tomu byl duvod . Pro me udelal chybu, mel i smulu a amikum bych taky nic nezazlival, ale takova pecka jakou prevedl Shapovalov v DC to taky nebyla.
  Ovsem z jineho uhlu jde videt ze to i tak napalil slusnou silou .

 • Misot

  Na jarním turnaji dodržovali všechny tehdy platná hygienická omezení stanovená místmími úřady… a to že se pár kamarádů bavilo v baru není fatální.. Za toho půl roku se určitě takovéto večírky sportovců-kamarádů konalo tisíce…
  Na včerejším incidentu se podepsalo prázdné hlediště.. Djokin vědouce, že nemůže v hledišti nikoho zranit, nechával své frustraci volný průběh… ale i tak takovýchto odpinknutí přebývajícího tenisáku probíhá v každém zápase hafo…

 • Pavel

  „Tragikomedie je, jak ho soudi v mediich nuly co nevyhrali ani jeden velky turnaj“ Prozradím Ti velké tajemství: novináři nemusí vyhrát žádný tenisový turnaj, protože to nejsou tenisté 😉

 • Franta

  Djokovič to neudělal určitě úmyslně,ale pravidla jsou pro všechny stejná a zaslouženě byl z turnaje vyloučen.
  Ale psaní o novém,lepším člověku považuji za populistické.Už to není ten Djok,kterého jsem měl rád když začínal.Samozřejmě je jako světová jednička pod velkým tlakem,ale příjde mi někdy arogantní a na to jeho „divení“při některých vydařených úderech soupeřů už začínám být alergický.
  Asi předčí v počtu vítězství z grandslamů Federera a Nadala,ale ti by něco podobného neudělali.

 • Anonym

  souhlasím skomentářem že štěkaj psi kteří mu nesahajÍ ani po kotníky. kdo nebyl nikdy nasranej v jeden daný okamžik ?? MĚL PROSTĚ SMŮLU ŽE TAM STÁLA UBULENÁ AMERIČANKA, KTERÁ SE TEĎ BUDE HOJIT A BULET JEŠTĚ VÍC. Musak .

 • Kalfa

  Tragikomedie je, že novináři nejenže nemusí vyhrávat tenisové turnaje, ale ani oplývat elementárními znalostmi, aby mohli plácat kraviny.

 • Komedie

  Odpinknutí přebývajícího míčku ND, který se dotknul nepozorné čárové rozhodčí není vzteklé napálení, to vypadá dost jinak. Rozhodčí navíc možná předvedla výkon hodný některých fotbalistů. Autor buď píše záměrně tendenčně nebo je jen snaživý diletant.
  Tak mne napadá jestli nebude i nějaká penalizace pro oba slovinské cyklisty na TdF, něco a la Sagan. Ono je možná z pohledu „pokrokově-civilizovaného“ Západu těch slovanských úspěšných sportovců více, než jim milo. Tedy nejen ideologie/propaganda, ale navíc jim i berou moc peněz a na ty jejich „správné“ tolik nezbyde.
  V záloze mají jěště i doping. Některé státy mají své zkušenosti …… A co teprve nějaký virus ???

 • John

  Osobne si myslim, ze by bylo na case aby se na hristi prestaly lamat rakety a ten kdo neumi prohravat a chova se jak hovado aby tam vubec nechodil.Davaji tim spatny priklad mladsi generaci.

 • Anonym

  Nenazývej někoho nulou, když si myslíš, že to slovo je mužského rodu.

 • "Hoď kamenem, kdož jsi bez viny ........"

  „Hoď kamenem, kdož jsi bez viny ……..“
  Joghurta nemusím, ale ještě víc mi
  vadí ohnivé komentáře looserů,
  co nepřehodí balon přes síť.
  Miláno.

 • Petr

  Je vidět,že jste tenis nikdy nehrál a psát o nepozorné rozhodčí je již zcela mimo mísu.Dostat tenisákem přímo na krk když to nečekáte (bylo to jednoznačně mimo hru) je skutečně bolestivé a rozhodčí nijak nesimulovala.Byla to obrovská chyba Djokoviče a to i uznal.Nechápu,proč se ktématu vyjadřují neználci od pivního stolu jako vy!

 • Bjorn

  I při amatérském hraní pracují emoce a stane se…!!!, natož na US Open. Djokovič se několikrát omluvil a na 100% to neudělal s nějakým úmyslem poškodit a zranit – to snad si nemůže nikdo ani pomyslet. Takže mravokárci běžte si něco nejdříve odsoutěžit, pořádně se zpotit a zažít emoce ze hry a ono vás to posuzování hned přejde. Druhá věc je trest, kontumace, vyloučení z turnaje. To je naprosto v pořádku a na místě, takové jsou jasné regule a on ani nijak neprotestoval, vzal to a určitě se poučí. Takže, jedeme dál a neodsuzujme. Stane se.

 • elBBarcs

  Proboha, proč si autor ten článek po sobě nepřečte? Plno gramatických chyb.

 • Anonym

  Nejvíc diskutují ti, kteří ani neznají pravidla pravopisu…. že, Měkké a tvrdé i y, čárky ve větě, atd….. nauč se česky a potom rozdávej rozumy

 • Anonym

  Ahoj. Jen si říkám co by se stalo kdyby se některý tenista třeba trefil nechtěně během hry do sudího pořádným smeček, jak by se to řešlo

 • Anonym

  Vás mi líto není , ale líto je mi lidí se kterými se stýkáte a „obohacujete“ je svými názory.

 • Anonym

  A jedno „velké tajemství“ pro tebe. Pokud by měli novinářskou úroveň jako Djokovič tenisovou, nikdy by nepsali takové žvásty 😉

 • Šaškárna

  Jak to můžete napsat, byl jste tam, mluvil jste s ní? To je normální, že miliony diváků u TV přijdou o celý zápas? Měl dostat pokutu a mělo se hrát dál. A jestli je to podle nějakých pravidel, že je konec zápasu, tak ta pravidla vymyslel nějaký magor.

 • Bill

  Rozdíl mezi Federerem a Djokovičem? Feďa nedělá věci, za které by se musel omlouvat. A Ďjok se docela rád a často omlouvá. Potom se starý Ďjok rozčiluje, že diváci na turnajích mají mnohem raději Federera než Djokoviče. A divíte se? Není to o herní kvalitě, ale o slušnosti a úctě k ostatním účastníkům turnajů. A v těchto věcech nesahá Ďjok Feďovi ani po kotníky.

 • Bill

  Nepoučí se! Má svůj temperament, který v některých situacích nedokáže udržet na uzdě. To „poučení“ je jen taková slovní hříčka a říká ji spousta sportovců.

 • Bill

  Nemusí umět „přehodit“ balón přes síť abych věděl, co je to ohleduplnost a slušnost.

 • Antikvariát

  Stalo se , koupil bych zasažené dámě květiny a omluvil. nemá cenu se v tom patlat a sebebičovat . Život jde dál. Jirka Novák

 • Bill

  Je třeba rozlišovat úder za hry a úder mimo hru! Pokud to jsi schopný pochopit.

 • Bill

  Tady nejde o to, co by kdo chtěl, ale co na takovou věc říkají pravidla. A ty jsou v takové věci docela nekompromisní! A také si nemyslím, že ji chtěl Novak trefit úmyslně a ani neúmyslně. Prostě kromě prohraného podání měl v té chvíli navíc pořádnou smůlu. Aloe o tu se přičinil docela sám.

 • Anonym

  Kdyby to udělala Serena W. , tak se to zamázne a už by se o tom nemluvilo.

 • Jp

  Cely clanek je naladeny proti Djokovicovi a ze jde pri reakci o Ameriku neprekvapuje!!!
  Americka pravda je vzdy“spravna”hlavne v dutych hlavach vetsiny cechu.Ostuda.!

 • Anonym

  Obávám se, že pokud šlo o Američanku tak kytka a omluva nebude stačit. Bude jí to asi ještě dlouho bolet, ale až jí dorazí na konto bohaté odškodné, tak jí to rychle přejde

 • Kňoura

  Sem tam byl a nebyli to takové jak se píše. Ta kňoura to nafukovala co to šlo. Asi čuchala nějaký prachy od Djoki, jako nějaké vyrovnání. Tak hrála chcíplou a zuboženou. No nevyšlo to, třeba si eště najme emerické právníky aby už nemusela nikdy makat

 • Anonym

  Bylo vidět jak pečlivě na ni mířil a přemýšlel zda ji trefit do krku nebo do oka, že jo vy znalci…

 • Anonym

  Ono se to už stalo. Na jméno si nevzpomenu, ale jeden hráč v zápalu vzteku po hře odpálil míček, opravdu odpálil a trefil empairoveho rozhodčího do oka, který musel pak podstoupit operaci. Taky byl vyloučen, ale v porovnání to bylo jako nebe a dudy. Ten dotyčný to odpálil jako při podání. Djok to bylo jen pinknutí

 • Anonym

  úplně normální odpal míčku co nechce, dělají to všichni kdyby čuměla tak ho chytí, navíc to nebyla žádná rána ale jen čutanec. Za to se určitě nemělo vylučovat!!!

 • Anonym

  Ty chytráčku , o pravopisu to vůbec není… Člověk , který nemá dokonalý pravopis může mít v mnoha tématech větší rozhled , nadhled apod… Ale hlavně může mít názor jaký chce , než ti kteří podle tebe umí „česky“…

 • úplně normální odpal míčku co nechce, dělají to všichni kdyby čuměla tak ho chytí, navíc to nebyla žádná rána ale jen čutanec. Za to se určitě nemělo vylučovat!!!

 • Anonym

  Presne tak, často sa chova neslušne. Federer a Nadal by ho mali naučit ako sa chovat!!! Buchanie raketa o zem, vrieskanie, fukanie do prazdna, valanie po zemi…..je to čim stratil popularnost.

 • Sam - Moravský kreativní komentátor

  Běžte už s tím tenistou do prdele. Však on nezchudne – mimo tenis umí hovno, tak co.

 • Jirka_26

  Lidé, neznající gramatiku a pravopis patřili mezi trojkaře-čtyřkaře, tedy ty, kterým to do hlavy moc nelezlo. Jejich rozhled byl tak maximálně z hospodské židle… Ano, názor může mít jaký chce, i Hitler měl nějaký názor…

 • Anonym

  Zbytečně tvrdý postih,najednou začíná být ve světě nějak moc spravedlivých.

 • Mr.G

  Také Ti prozradím jedno tajemství – je obrovský rozdíl mezi novinařinou a PRESSTITUCÍ 😉

 • Anonym

  Dobrý den,
  a o co se tady přesně jedná? Mohl by mi někdo osvětlit, prosím pěkně.

 • Anonym

  Ta masáž je už směšná a dávno za čárou. Copak někoho zabil ? Nahání ho jako masového vraha. Tak se stalo v zápalu hra a emocí. Kolikrát ji dostane rozhodčí na hokeji pukem ? A píše se o tom týden v novinách ? Nepíše. Nechte ho už na pokoji.

 • Anonym

  Jak by jsi asi reagoval,kdyby tam místo američanky stála tvoje máma,ty truhlíku.

 • Djokovičuv úder

  Sudí – perfektní herecká role hodna Oscara za nejlepší letošní herecký výkon.Nemalou odměnu bude zřejmě požadovat po Djokocičovi.Sledujme pokračování …..Může nastat nečekané rozuzlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *