24/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha se sama připravila o důležitého člena základní sestavy. Kapitán Bořek Dočkal během pátečního zápasu se Slovenskem sestřelil v životní formě hrajícího kolegu Lukáše Štětinu.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha se sama připravila o důležitého člena základní sestavy. Kapitán Bořek Dočkal během pátečního zápasu České republiky proti sousednímu Slovensku nešťastně sestřelil letenského kolegu Lukáše Štětinu, který musel okamžitě střídat. Nejhorší možný scénář se bohužel potvrdil, zkušeného zadáka hrajícího v životní formě čeká náročná operace kolene. Zkřížené vazy pak bude léčit minimálně půl roku. Co to pro Spartu znamená a jak si s hráčovou absencí trenér Václav Kotal poradí?

Studený pot přejel nejen po zádech fanoušků Sparty

Původní verze české fotbalové reprezentace během pátečního odpoledne odehrála specifický zápas se sousedním Slovenskem, jemuž udělila další lekci v poměru 3:1. Gólově se prosadil Vladimír Coufal, Michael Krmenčík a Bořek Dočkal. Právě jednatřicetiletý kapitán národního týmu a také pražské Sparty však ze hřiště zároveň odcházel jako poražený. Zhruba po půlhodině mezistátního duelu se došlo ke střetu u rohového praporku. O míč tuzemský středopolař poněkud netradičně zabojoval s klubovým spoluhráčem Lukášem Štětinou. Ačkoli souboj na první pohled nepůsobil nijak dramaticky, slovenský zadák si z něj odnesl vážné zranění kolene.

Dočkal se krátce po skončení zápasu modlil snad ke všem svatým, aby se černé scénáře hovořící o operaci a navrch několikaměsíční rekonvalescenci nepotvrdily. Bůh jej ale bohužel nevyslyšel. Vedení letenského klubu prostřednictvím oficiálního profilu na sociální síti Instagram uvedlo, že lékařské vyšetření skutečně prokázalo závažnou zdravotní komplikaci, jíž nelze vyléčit v horizontu dnů. Poranění zkříženého vazu v koleni hráče většinou vyřadí na šest měsíců, léčení však může pochopitelně trvat ještě mnohem déle. Štětina každopádně tento týden podstoupí operační zákrok, který o dalším vývoji leccos napoví.

Václav Kotal musí překopat defenzivní lajnu. Tu doposud skládal ze stoperů

Devětadvacetiletý Lukáš Štětina je jednou z posledních připomínek éry italského kouče Andrea Stramaccioniho. Po vzoru ostatních členů tehdejšího kádru mohl během zimní přestupové pauzy Letnou opustit, nakonec však o místo zabojoval a do jarní fáze naskočil v životní formě. Odchovanec Nitry se zabydlel v základní sestavě, výsostné postavení navíc neztratil ani po změně trenéra.

Vedení klubu AC Sparta Praha přes léto provedlo několik zajímavých nákupů a také povinných prodejů. Václav Kotal má nyní k dispozici poměrně velké množství kvalitních hráčů do defenzivy. Přetlak však zatím elegantně řešil tím, že na hřiště posílal hned tři střední obránce – Ondřeje Čelůstku, Davida Lischku a právě Lukáše Štětinu. Kvůli absenci slovenské opory však nejspíš přistoupí ke změně taktiky a zaběhnutého rozestavení. Ani jeho potenciální náhradník Dávid Hancko totiž v úvodu sezóny není zdravotně zcela v pořádku a Dominik Plechatý zatím příliš prostoru nedostával.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *