05/05/2024

V době, kdy se stín nadcházející topné sezony rozprostírá nad staršími domy s obavou z nedostatku zemního plynu, přichází Samsung s řešením. To může změnit pravidla hry. Na prestižním veletrhu IFA 2023 v Berlíně se představuje novinka . Tepelné čerpadlo EHS MONO R290, jenž slibuje efektivní vytápění i pro domácnosti bez nutnosti rekonstrukce.

Inovace pro staré domy

Samsung rozumí potřebám majitelů starých domů a nabízí moderní řešení v podobě EHS MONO R290. Toto tepelné čerpadlo dosahuje vyšších teplot vody, až 75 stupňů Celsia, díky čemuž dokáže efektivně ohřát vodu pro současné radiátory, aniž by bylo třeba investovat do nových nebo provádět nákladné úpravy domova.

Prostorově úsporná technologie

Vnější jednotka EHS MONO R290 představuje kompaktní řešení pro každého, kdo ocení úsporu prostoru. Vzhledem k tomu, že jednotku není nutné instalovat uvnitř domu, poskytuje monoblokové provedení čerpadla snadnou instalaci a integraci do jakékoliv nemovitosti bez narušení domácího prostředí.

Tepeplné čerpadlo EHS MONO R290 / Zdroj: Samsung

Ekologická a ekonomická budoucnost topení

Výběr propanu R290 jako chladiva vystavuje tepelné čerpadlo Samsungu na špici inovačního trendu. Také slibuje uživatelům, že jejich volba je ekologická a v souladu s nadcházejícími regulacemi Evropské unie. Výměnou plynového kotle za EHS MONO R290 domácnosti předcházejí zvýšeným nákladům spojeným s provozem v případě plynové krize, zatímco investují do technologie, která je šetrná k životnímu prostředí.

Teplý domov bez kompromisů

Nastávající topná sezona již nemusí být pro majitele starších domů dobou nejistoty. Díky novému tepelnému čerpadlu od Samsungu se nabízí alternativa. Je technologicky pokročilá, přátelská k životnímu prostředí a dokáže splnit požadavky na pohodlné a hospodárné vytápění.

Foto: Shutterstock, zdroj: Samsung, Samsung, GlobalSpec

11 názorů u článku “Tepelná čerpadla nahradí plynové kotle ve starých domech. Samsung vymyslel, jak na to

  1. Zní to moc hezky. Snad se toho dočkáme. Jinak Samsung je hodně drahý.
    .

  2. bohužel nikde tam není psáno jak dosahuje té teploty 75 stupnu.Pokud to odebírá ze vzduchu bude to nereálné a nejspíš to dohřívá elektřinou takže děkuji nechci

  3. Čerpadlo, jež… Ne jenž, je to to čerpadlo, ne ten čerpadlo.

  4. Ale ty čerpadla mají výkon do 16KW, já bych potřeboval tak 24kw. Podle ceny bych za takové 24kw, kdyby existovalo dal pul míče. To jsi raději pořídím zplynovací kotel na uhlí a dřevo místo plynu.

  5. Pokud skutečně tepelné čerpadlo ohřeje topné médium na 75 stupňů Celsia bez topných spirál, tak je to nevídaný technický pokrok, jinak je to pouze marketingový trik. Bohužel ve zveřejněné informaci nejsou žádné solidní technické údaje, aby bylo možné srovnat toto “nové” tepelné čerpadlo se stávajícími výrobky. Takže této informaci moc nevěřím, ale byl bych rád, kdybych se mýlil.

  6. Jako marketingové povídání vynikající. Chybí však např. údaj o druhu chladiva. Jakékoliv známé nedosáhne na kondenzační straně teplotu 75° a potřebný topný faktor.

  7. To určitě – a kolik to bude stát??? počítám tak od 250tis výš a náklady na provoz budou vzhledem k cenám elektřiny astronomické. Navíc je tu obrovský problém, kam venkovní jednotky na činžáku umístit – u většiny starších domů nemají byty ani lodžii nebo balkón a na fasádu vám to nedovolí památkáři… Jen hloupá placená nic neřešící reklama…..

  8. Z mého pohledu je to jen obrácená funkce ledničky, a tu za statisíce nekupuji.
    Úspora je hezká na papíře, kde budou operovat se zvýšením cen elektřiny a návratností XX let, ale které čerpadlo bez dalších nákladů tolik let vydrží? Za mě ne..

  9. Bože, jak okatě tendenční…. Vytápět TČ na teploty 75°C není až takový technický problém, jen většina renomovaných výrobců své stroje na tyto hodnoty nedovolí nastavit, neboť ekonomika provozu při těchto teplotách se blíží ekonomice elektrokotle. Autor neuvádí COP ani SCOP, tudíž vypovídající hodnota 0. Již nyní existuje mnoho výrobců, co mají TČ např. výhradně pro ohřev TUV, kde jedou do 70-80°C, ale nikdo to moc nepropaguje, neboť energetickou účinností si spíše kazí značku, než že by zamachrovali, že umí tyto teploty. No a propan? Taktéž skoro všichni tuto technologii už mají, ale nikdo ji nechce zásadně tlačit. Všichni ji vyvinuli, aby zavřeli environmentálním aktivistům pusinky, ale riziko výbuchu mašinky, povolení HZS k umístění do zástavby a neschopnost některých montážníků, z nichž některý umělec při montáži dříve či později vybouchne taktéž není dobrá reklama….. No, uvidíme, co přinese čas. Já osobně se klaním rozhodně k R32, které je vcelku ekologické, jakž takž funkční a rozhodně bezpečné, ideálně v monoblocku s malým množstvím pouze ve vnější jednotce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *