23/04/2024

S nástupem nové fotovoltaické technologie od Google můžete snadno odhalit potenciál vaší střechy pro výrobu solární energie. Zapomeňte na čekání na odborníky. Umělá inteligence (AI) od nynějška posuzuje, jak slunce rozehřívá vaši střechu a jak rychle se vám investice do solárních panelů vrátí.

Světlo budoucnosti padá na vaši střechu

Potřebujete vědět, jak efektivně vaše střecha zachycuje sluneční záření? Google přichází s řešením. Nové API umožňuje vyhodnotit mnoho faktorů, od sklonu střechy, přes orientaci až po možný stín z okolní vegetace. Dříve nezbytná osobní návštěva odborníka se může stát pouhou volbou, nikoli nutností.

Odhad návratnosti investic snadněji než kdy dříve

Google s využitím umělé inteligence mění hru. Jeho model bere v potaz přesné údaje o střeše a kombinuje je s meteorologickými daty, aby předpověděl možnou produkci energie vašimi panely. To znamená, že fotovoltaické systémy se mohou stát přístupnějšími a výhodnějšími pro širokou veřejnost.

Solar API: Klíč k solárním úsporám

Díky novému Solar API od Google budou dodavatelské firmy schopné začlenit tento pokrok do svých služeb. To znamená snížení nákladů a poskytování rychlých a přesných informací pro zákazníky, přímo na míru jejich potřebám. Přesný odhad produkce a návratnosti investice do solárních panelů již nevyžaduje osobní kontakt.

Foto: Shutterstock

Rozvoj solární energie s podporou Google

Technologie, kterou Google nabízí, již zahrnuje 320 milionů budov ve 40 zemích a s rostoucím zájmem o fotovoltaiku můžeme očekávat, že tento počet bude nadále růst. Rozvoj této technologie je nezastavitelný a slibuje revoluci ve využívání solární energie.

Prostor pro závěrečné zamyšlení a klíčové body je zřetelný: solární energie je budoucnost a Google nám právě otevřel dveře k jejímu efektivnějšímu využívání.

Foto: Shutterstock, zdroj: Google.blog, Renewableenergyworld

1 názor u článku “Google vám spočítá, jak rychle se vám vrátí investice do solárů. Zjistí vám i to, jak moc bude na vaši střechu svítit slunce

  1. Z věty „S nástupem nové fotovoltaické technologie od Google….“ jsem usoudil že strýček G” vymyslel nové sluneční panely.
    Ale omyl. On jen sebral data kde kolik svítí.
    „Umělá inteligence (AI) od nynějška posuzuje, jak slunce rozehřívá vaši střechu..“
    Ono je fakt že v létě je na půdě horkem k nevydržení. Ale s tím mi asi žádna APIka nepomůže. Že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *