13/06/2024

Stát si od svých občanů bere stále více peněz ve formě nejrůznějších daní, případně pojištění, které musí prakticky každý platit. Mnohdy už jde o skutečně velkou zátěž a lidé si říkají, zda už se to se všemi těmi daněmi nepřehnalo. Z každé vydělané tisícikoruny na ně totiž jde poměrně významná část.

Peníze pro každého

Stát potom s těmito prostředky nějakým způsobem nakládá. Stále častěji se to přitom nese v duchu toho, že podporuje určité trendy nebo směry, o kterých si myslí, že jsou prospěšné. A tam dokáže překvapivě vysolit pořádně velké peníze pro každého, kdo si zažádá.

Dnes přitom platí, že cokoliv se pojí s vyšší efektivitou spotřeby energií, případně s přechodem z fosilních zdrojů na ty čisté, to je významným způsobem bonifikováno. Zapomeňte na složité dotační mechanismy, na které neměl obyčejný člověk šanci. Tady úřady skutečně chtějí, abyste si peníze vzali a investovali je.

Můžeme pochopitelně vést debaty nad tím, jak moc je rozdělování dotačních peněz efektivní, respektive neefektivní, ovšem většina lidí s tím nic nezmůže. A potom je chybou si peníze, pokud jsou nabízeny, nevzít. Právě teď je přitom vypsán velmi lukrativní program, kterého by byla velká škoda nevyužít.

Můžete totiž získat 200 tisíc korun na nákup nového vozidla podle vlastního výběru. Jedinou podmínkou je to, že to musí být elektromobil. V případě užitkového auta, tedy elektrické dodávky, to může být dokonce 300 tisíc korun, což jsou v obou případech více než zajímavé peníze.

Tento vůz Škoda Enyaq můžete mít po státním příspěvku za 700 tisíc korun. / Foto: Shutterstock

Parádní nabídka

Někteří výrobci vozidel už se tomu přizpůsobují a začínají lákat na modely, které vedle toho posílají ještě do slevy. Výsledná cena po dotaci je tak skutečně mimořádně nízká. Příkladem může být Škoda Enyaq, kterou automobilka nově nabízí v rámci akčního modelu za pouhých 899 000 Kč včetně DPH. Od toho si potom odečtěte ještě zmíněných 200 tisíc korun, a najednou máte velké luxusní elektrické SUV za pouhých 700 tisíc korun. No řekněte, není to dobrá nabídka?

Čtěte také: Novinář si koupil elektromobil a řekl: “Nic tak hrozného jsem ještě nezažil.”

Dotace ve výši 200 tisíc korun je v první fázi určena pro podnikatele. Dá se však očekávat, že něco podobného přijde později i pro fyzické osoby. Navíc i toto se dá obejít. Stačí být totiž živnostníkem, což je v České republice minimálně milion lidí už tak. A pokud byste jím náhodou nebyli, není nic jednoduššího než si živnostenský list zřídit.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Stát rozdává 200 tisíc Kč každému Čechovi, který si řekne. Kdo to neudělá, tomu peníze propadnou

  1. “za pouhých 700 tisíc korun” :oD – už”běžím” (ale hódně daleko z tohoto Kocourkova)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *