13/06/2024

Česká televize je aktuálně skloňována zejména z toho důvodu, že za ní lidé budou muset opět platit o něco více peněz. Koncesionářský poplatek se navýší na 160 Kč a navíc se mu už nebude možné vyhnout. Budou ho muset platit všichni, kdo jsou připojeni k internetu. A těžko si dnes představit domácnost, která by tímto nedisponovala.

Samé problémy

Pakliže jste to tedy do této doby řešili tak, že jste jednoduše neměli televizní přijímač, zřejmě už se nově hrazení poplatku nevyhnete. Tedy pokud se dobrovolně neodpojíte od internetu, což už není jen tak. Je přitom s podivem, že k něčemu takovému dochází zrovna v době, kdy Česká televize čelí poměrně drtivé kritice.

Divákům se nelíbí především to, že veřejnoprávní stanice neposkytuje vyvážené zpravodajství, což jejím zaměstnancům ukládá Kodex České televize. Jedním z nejproblematičtějších pořadů jsou přitom tradičně Otázky Václava Moravce.

Ty už přitom čelí kritice i ze strany těch, kdo jinak Českou televizi podporují. Stále častěji zaznívají pochybnosti o tom, jaké si moderátor Václav Moravec zve hosty. Někdy se mu dokonce stane, že jsou ve studiu najednou jen proponenti jednoho názoru a všichni se tam poplácávají po zádech. Tímto je potom veřejnosti prezentována jediná možná cesta.

Proč tam vystupuje?

Velký rozruch však teď vzbudila skutečnost, že si Moravec už poněkolikáté v krátkém čase pozval bývalou ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou, která však dnes nemá jakoukoliv funkci a zastupuje stranu, která se nedostala do Sněmovny. Její názory a pohled na věc jsou zcela irelevantní, přesto se v tomto pořadu dostává neustále prostor a navíc se zde chová značně nepřístojným způsobem, což moderátor přechází s blahosklonným úsměvem.

Čtěte také: Česká televize vyběhla se Železným. Dveře mu zabouchl někdejší parťák

Diváci už si mnohokrát všimli, že moderátor do pořadu neustále zve ty samé hosty. Jedním z důvodů může být i skutečnost, že mnoho důležitých hráčů už do OVM odmítá chodit, což ovšem není pro diskuzní pořad ideální vizitka. Také proto už Česká televize chystá alternativy a podle dostupných informací by se měl Moravec i ve svém vlastním pořadu střídat s dalším moderátorem.

Foto: Shutterstock, Česká televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *