19/06/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Ačkoli se AC Sparta Praha s evropskými poháry rozloučila porážkou, improvizovaná základní jedenáctka složená převážně z nezkušených mladíků rozhodně nezklamala. Mile překvapili především tito hráči.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha se oficiálně rozloučila s pohárovým tažením, když na domácím stadionu během čtvrtečního večera podlehla italskému AC Milán. Přestože závěrečné utkání základní skupiny Evropské ligy bohužel neokořenila bodovým ziskem, vzhledem k předvedenému výkonu se rozhodně nemusí stydět. Trenér Václav Kotal povolal improvizační sestavu tvořenou převážně nezkušenými mladíky, kteří byli favorizovanému gigantovi rovnocenným soupeřem. Jací letenští fotbalisté opravdu překvapili? To se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Milan Heča

Podzimní zápasový maraton Milan Heča odstartoval na pozici brankářské jedničky. Vinou několika extrémně nepovedených vystoupení po něm místo nedávno převzal zkušenější Florin Nita. Ačkoli se rumunský strážce svatyně opravdu vyznamenal, proti AC Milán v rámci zachování kompletní obměny kádru nastoupil právě výše zmíněný odchovanec Slovácka. A vedl si překvapivě dobře. Během prvního poločasu zaznamenal dva velmi důležité zákroky nohou, sebejistě si počínal také po změně stran. Fanouškům dal jasně najevo, že určitých kvalit navzdory všudypřítomné kritice jednoznačně dosahuje.

Matěj Polidar

Skvělý výkon bezesporu podal také dvacetiletý záložník Matěj Polidar, kterého bylo po čas celého utkání doslova plné hřiště. Neohroženě se vrhal vstříc soupeřově brance, snažil se zakončit každou ofenzivní akci, do pokutového území poslal několik povedených míčů a hodně se rovněž zapojoval do kombinace. Jelikož neustále hýřil aktivitou, vybojoval několik faulů a tudíž i standardních situací. Odchovanec příbramské fotbalové školy prokázal, že Sparta jeho odkoupením rozhodně neprohloupila.

Martin Vitík

Do základní sestavy možná překvapivě pronikl také sedmnáctiletý obránce Martin Vitík, který za normálních okolností pravidelně nastupuje za dorost a silnou pozici si buduje také v barvách sparťanské rezervy. Mladičký odchovanec Králova Dvora své první výraznější vystoupení za áčko korunoval sympatickým výkonem. Přestože mu jediná branka zápasu doslova proletěla mezi nohama, drobné zaváhání napravil poctivým plněním defenzivních povinností a také zajímavou gólovou příležitostí. David Moberg Karlsson naservíroval ideální centr přímo před soupeřovu branku, snaživý chlapec ale balón bohužel podskočil. Ačkoli se mohl o něco více zapojovat při zakládání útočných akcí, komplexně si nevedl vůbec špatně.

Filip Souček

Ve středovém prostoru hřiště zazářil Filip Souček, který pravidelně rozjížděl ofenzivní akce domácího mužstva a zároveň se snažil všemožně bojovat o každý balón. Ačkoli výkon dvacetiletého záložníka provázeli jisté technické nedostatky, rozhodně patřil k nejlepším fotbalistům na trávníku. Pokud bude pokračovat v nastoleném trendu, základní sestava Sparty ho stejně jako pozvánka do reprezentačního mužstva určitě nemine.

David Moberg Karlsson

Švédský fotbalista David Moberg Karlsson se na trávník dostal až coby střídající hráč, jeho příchod nicméně herní projev domácího mužstva zásadním způsobem oživil. Šestadvacetiletý šikula se blýskl povedenou individuální akcí, jíž zakončil centrovanou pobídkou výše zmíněného Vitíka. Ve třetí minutě nastavení mohl po Součkově nákopu z vlastní poloviny hřiště vyrovnat, tvář v tvář gólmanovi Tatarusanovi ale nakonec neobstál. I tak ale opětovně dokázal, že do základní sestavy jednoznačně patří a společně s Lukášem Julišem tvoří hlavní páteř letenské ofenzivy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *