19/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83157930 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha slaví postup do jarní fáze Evropské ligy, náladu jí ovšem částečně zkazila čtvrteční drtivá porážka v německém Leverkusenu. Komu souboj o první místo vůbec nevyšel, zjistíte hned záhy.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha má díky senzačnímu postupu do jarní fáze Evropské ligy pádné důvody k oslavám. Náladu úřadujícímu mistrovi české nejvyšší fotbalové soutěže nicméně částečně zkazila čtvrteční drtivá porážka na stadionu německého Leverkusenu. Sešívaní předvedli možná nejhorší výkon sezóny, který soupeř zaslouženě potrestal čtyřmi přesnými zásahy. Nebýt několika perfektních zákroků Ondřeje Koláře, mohlo konečné skóre působit ještě mnohem jednoznačnějším dojmem. Komu souboj o první místo ve skupině vůbec nevyšel, zjistíte hned záhy.

Lukáš Masopust

Zápas proti favorizovanému německému soupeři mu vůbec nevyšel. Lukáš Masopust předvedl pravděpodobně nejslabší výkon na postu pravého krajního obránce, což z velké části způsobila především neskutečná kvalita protistrany. Sám Jindřich Trpišovský hráče upřímně litoval, protože během prvního poločasu čelil nebezpečným náběhům dvojnásobného střelce Leona Baileyho a aby toho nebylo málo, dějství druhé mu hodně znepříjemnil vynikající Moussa Diaby. Sedmadvacetiletý rodák z Božejova se místy připadal jako na kolotoči. Ke konci zápasu úplně kapituloval a fotbalisté Leverkusenu jeho stranou procházeli opravdu hladce.

Oscar Dorley

Zatímco předchozí mezinárodní utkání navzdory nízkému věku a nedostatku zkušeností zvládal bravurně, tentokrát fatálně selhal. Dvaadvacetiletý liberijský univerzál Oscar Dorley nastoupil na levém kraji obrany, Bořila ale kvalitativně rozhodně nepřekonal. Při ofenzivních taženích slávistického mužstva byl prakticky jen hráčem do počtu, směrem dozadu často chyboval. Takhle to v jarní fázi Evropské ligy opravdu nepůjde.

Jan Bořil

Závěrečné utkání v základní skupině Evropské ligy úplně vynechal unavený Ondřej Kúdela, vinou nepříjemného zranění kolene nebyl trenérovi k dispozici ani David Hovorka. Funkci středního obránce vedle mladičkého Davida Zimy dočasně převzal slávistický kapitán Jan Bořil, vynucená improvizace ale naprosto selhala. Devětadvacetiletý odchovanec Mladé Boleslavi předvedl opravdu špatný výkon, soupeřovým hráčům vůbec nestíhal a bezprostředně po závěrečném hvizdu nešetřil sebekritikou. Určitě už se hodně těší zpátky na levý kraj, který mu sedí podstatně lépe.

Petar Musa

Minulou sezónu zakončil jako nejlepší střelec české nejvyšší fotbalové soutěže, na podzim ale pověst kanonýra bohužel nepotvrzuje. Chorvatský útočník Petar Musa většinou nastupuje až jako střídající hráč. Tentokrát dostal šanci v základní sestavě a nutno podotknout, že výkonnostně opětovně zklamal. Směrem dopředu nepředstavoval prakticky žádné nebezpečí, jedinou ofenzivní akci dokonale zahodil. Trenér Jindřich Trpišovský si další povolávací rozkaz pro dvaadvacetiletého rodáka ze Záhřebu určitě rozmyslí..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *