23/04/2024

"File:Dominik Janošek, U21 CZE-GRE 2019-10-10.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň disponuje celou řadou talentovaných fotbalistů, které však vinou obrovské konkurence posílá sbírat zkušenosti jinam. Jména nejlepších hostujících mladíků se dozvíte hned záhy.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň oficiálně disponuje vskutku širokou paletou talentovaných fotbalistů v produktivním věku, které však vinou obrovského přetlaku na jednotlivých postech hromadně posílá sbírat zkušenosti ke konkurenci. Kdo konkrétně představuje budoucnost západočeského mužstva, ale zatím bohužel nedostal příležitost zazářit, se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Pavel Šulc

Ačkoli je Pavel Šulc kovaným odchovancem západočeské fotbalové školy, na první velkou příležitost v barvách viktoriánského áčka zatím trpělivě čeká. S klubem svého srdce sice v posledních dvou letech absolvoval zimní přípravy a výkonnostně rozhodně nezklamal, pokaždé ovšem podlehl snaze o zeštíhlení kádru a musel se tudíž spokojit “pouze” s hostováním. V minulosti kopal například za Jihlavu nebo Opavu, aktuálně jeho služeb využívá českobudějovické Dynamo. Tam se talentovaný záložník blýskl pěknou brankou, výraznější herní praxi mu ovšem trenér David Hořejš doposud nesvěřil. Ještě ale samozřejmě není všem dnům konec.

Michal Hlavatý

Hořovice se nacházejí takřka na půlící čáře mezi Prahou a Plzní, čemuž mládežnická kariéra Michala Hlavatého dokonale odpovídala. Dvaadvacetiletý fotbalový záložník prošel přípravkou klubu AC Sparta Praha, odkud skrze krátkou zastávku v Příbrami vydal směrem k západočeské metropoli. Tam odehrál jeden vcelku povedený ročník mezi juniory, přechod do dospělé kategorie však znamenal hostování. Služby talentovaného mladíka téměř dva roky využíval sokolovský Baník. Další sezónu už Hlavatý odkopal za Pardubice a protože v druhé nejvyšší soutěži zazářil, stejnokroj nezměnil ani po postupu do elitní soutěže. Loni se blýskl čtrnácti soutěžními góly, letos má zatím na kontě pouze jediný přesný zásah a stejný počet gólových asistencí.

Lukáš Pfeifer

Další zástupce západočeské fotbalové školy, který už druhým rokem nastupuje za Pardubice a patří k výrazným postavám tamního vzestupu, je Lukáš Pfeirer. Jednadvacetiletý záložník loni pomohl vykopat senzační postup, vcelku pravidelné herní praxi se těší rovněž během prvoligového podzimu. Dosud ovlivnil osm z deseti soutěžních kol, zaznamenal jednu branku.

Dominik Janošek

Dvaadvacetiletý záložník a také juniorský reprezentant Dominik Janošek je odchovancem brněnské fotbalové školy, který ovšem v barvách tamní Zbrojovky odehrál jen čtyři ligová utkání mezi dospělými. Skrze krátké angažmá na Slovácku záhy pronikl do západočeského klubu FC Viktoria Plzeň, kde se ale rovněž dlouho neohřál. Nejprve se obratem vrátil hostovat zpátky do Uherského Hradiště, pak po deseti odehraných kolech během ročníku 2019/2020 zamířil vstříc Mladé Boleslavi. Město automobilů mu zatím evidentně svědčí nejvíce ze všech dosavadních přestupních stanic, takže je otázkou, zda-li mu během zimní přestávky zůstane věrný, nebo tradičně zamíří zabojovat o příležitost “mezi své”.

Šimon Gabriel

Po boku výše zmíněného Dominika Janoška během právě probíhajícího podzimu nastupuje také Šimon Gabriel. Kariéra teprve devatenáctiletého započala v barvách pražské Sparty, odkud se roku 2018 přesunula na západ Čech. Tam mladík pod vedením slovenského kouče Adriána Guľy absolvoval zimní přípravku s Áčkem, nicméně kvůli přetlaku a logické potřebě pravidelně nastupovat následně zamířil hostovat do Boleslavi. Zdaleka ovšem není vyloučeno, že jeho postavení v kmenovém klubu nadcházející chladné měsíce změní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *