24/06/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83160163 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha slaví senzační postup ze základní skupiny Evropské ligy a také průběžné prvenství v domácí nejvyšší soutěži. Fotbalisté, mějte se na pozoru. Zahraniční kluby totiž začínají větřit.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pohádku obrozeného klubu z hlavního města České republiky nezastavila ani sezóna 2020/2021. SK Slavia Praha slaví senzační postup ze základní skupiny Evropské ligy, zároveň také vévodí průběžné tabulce domácí nejvyšší soutěže. Fotbalisté úřadujícího mistra, mějte se raději na pozoru. Zahraniční kluby totiž začínají větřit příležitost a dá se předpokládat, že během nadcházející zimní přestávky nahodí udičku. Jací tuzemští rodáci mohou v brzké době změnit působiště? To se dozvíte prostřednictvím následujících odstavců.

Ondřej Kolář

Tradiční obchodní trasa mezi libereckým Slovanem a pražskou Slavií gradovala během nedávné letní přestávky, kdy definitivní nebo dočasnou výměnu dresu absolvovalo hned deset šikovných fotbalistů. Pokud o správnosti těchto zásadních hráčských změn pochybujete, nechte se přesvědčit pohárovými výsledky obou zmíněných klubů. Vzájemná spolupráce přináší dlouhodobé uspokojení oběma stranám a právě Ondřej Kolář je toho jasným důkazem. Šestadvacetiletý odchovanec podještědské fotbalové školy se do Edenu přesunul roku 2018 a od té doby zastává roli brankářské jedničky. Výrazným podpisem se zvěčnil pod domácími i mezinárodními úspěchy, pročež už sešívaní odrazili několik zajímavých nabídek ze zahraničí. Jestli ovšem totéž zvládnou nadcházející zimu, si nyní netroufáme hádat.

Tomáš Holeš

Přišel, aby v okamžiku nevyhnutelného prodeje krajního beka Vladimíra Coufala zaplnil prázdné místo. Ačkoli Tomáš Holeš ze studené lavičky náhradníků trpělivě vyhlížel onen osudný den, když opravdu nastal, namísto obrany se překvapivě ujal funkce defenzivního záložníka. Ano, tušíte správně, právě tento post dříve opanoval jistý Tomáš Souček. Sedmadvacetiletý odchovanec Poličky se ve středu hřiště dokonale zabydlel, podzimní ligové zápasy navíc okořenil dvěma přesnými zásahy a stejným počtem gólových přihrávek. Reprezentační univerzál udržuje vysokou výkonnostní kvalitu, případný zájem zahraničních klubů během blížící se zimní přestávky proto nelze vyloučit.

Lukáš Masopust

Cestu do ciziny si může teoreticky vydláždit také Lukáš Masopust. Sedmadvacetiletý chameleon z Božejova se na seznamu potenciálních posil West Hamu United FC dříve nacházel poměrně vysoko, anglický klub ale nakonec sáhl po variantě s výše zmíněným Vladimírem Coufalem. Někdejší lídr severočeského Jablonce a také tradiční účastník reprezentačních akcí si tedy namísto vytoužené zahraničí mise vybudoval silnou pozici v barvách pražské Slavie. Pravidelnou herní praxi sbírá především díky tomu, že zvládne prakticky jakýkoli herní post. Jeho obrovským deficitem je však výkonnostní proměnlivost. Jednou totiž zahraje naprosto úchvatně, zatímco další týden fatálně zklame.

Petr Ševčík

Zajímavé zahraniční nabídky pravděpodobně neminou ani talentovaného odchovance jesenické fotbalové školy. Šestadvacetiletý záložník Petr Ševčík se na prestižní pražské adrese rozehrál do skvělé formy. Během minulé sezóny nastřílel šest ligových branek, které doplnil sedmi gólovými asistencemi. Další tři přesné zásahy zaznamenal napříč evropskými poháry. Vysoký standard předvádí také na podzim, kdy sice postrádá střelecké štěstí, ale zato tradičně patří k nejlepším fotbalistům na hrací ploše. Zakládá velké množství ofenzivních akcí, snaží se napadat soupeřovu kombinaci a celkově při nástupu “do práce” odvádí maximum. Ruku na srdce, který velkoklub by takového fotbalistu nepotřeboval?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *