23/05/2024

Dnes si člověk bohužel nemůže být jistý vůbec ničím. V jeden den máte na účtu klidně i miliony korun, ale za pár okamžiků můžete přijít doslova o všechno. Podobný rozměr podvodů se jen tak nevidí a pro lidi je bohužel zcela likvidační.

Nepomohlo ani varování

Naposledy se to ukázalo na případu 62leté ženy z Jičína, která organizované skupině naletěla skutečně se vším všudy a dokonce s ní spolupracovala i poté, co jí varovala banka. Celý případ jen ukazuje, jak je pro obyčejné jednotlivce složité se s něčím takovým vypořádat.

Vše začalo tím, že dotyčná klikla na internetovou reklamu, která slibovala zajímavé zhodnocení, a to navíc ještě s odkazem na známé osobnosti. Po vyplnění údajů na webu už byla kontaktována příjemnou makléřkou. A už se vezla.

Nejprve kývla na výzvu, aby složila desítky tisíc korun jako počáteční vklad. Načež ji však kontaktovala banka, že se dost možná stala obětí podvodu. žena se tedy obrátila na údajnou investiční firmu, aby jí peníze vrátila.

Pořádně se do toho zamotala

Tím si však podle všeho zadělala na ještě větší problémy. Podvodníci totiž na oko s vrácením peněz souhlasili, ovšem v celém procesu si vyžádali přihlašovací údaje k účtu dotyčné a následně vyzývali ženu, aby jim posílala další peníze, díky čemuž měla získat původní vklad zpět.

Nakonec to celé dopadlo obrovskou ztrátou ve výši 1,2 milionu korun. Seniorka si totiž bohužel dokonce půjčila 800 tisíc korun, které podvodníkům odeslala.

Není v tom zdaleka sama. “Bohužel jsem také naletěla. Na internetu jsem vyplnila nějaký formulář, kde slibovali velké zhodnocení peněz. Poslala jsem tam nejprve 50 tisíc korun a potom každý měsíc deset tisíc. Když jsem ale chtěla peníze vybrat, už to nešlo,” říká paní Josefína z Brna.

Čtěte také: Česká spořitelna náhle zrušila oblíbenou službu. Tady už si peníze neuložíte

Podobných případů bohužel přibývá. Organizované skupiny hřeší především na to, že jsou lidé velmi důvěřiví. Spousta z nich má stále pocit, že pokud někde funguje nějaká webová stránka, která se navíc odkazuje na známé osobnosti, musí být všechno v naprostém pořádku.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Seberou vám všechny peníze z účtu a ještě si na vás půjčí. Šibalové mají nový trik a Češi jsou v koncích

  1. Jooo za blbost se holt platí. A když je někdo chamtivej, tak dvakrát tolik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *