19/07/2024
Julian Nagelsmann Bayern Mnichov

"2022-07-30 Fußball, Männer, DFL-Supercup, RB Leipzig - FC Bayern München 1DX 3206" od Steffen Prößdorf je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bayern Mnichov prožívá rozporuplný začátek sezóny a Julian Nagelsmann zákonitě vnímá rostoucí tlak. Zvažoval během reprezentační přestávky možnost odchodu?
Julian Nagelsmann Bayern Mnichov
2022-07-30 Fußball, Männer, DFL-Supercup, RB Leipzig – FC Bayern München 1DX 3206“ od Steffen Prößdorf je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bayern Mnichov prožívá rozporuplný začátek sezóny. Třebaže dosavadní pohárová vystoupení korunoval stoprocentní úspěšností, německou fotbalovou soutěží momentálně proplouvá se značnými obtížemi. Julian Nagelsmann z pozice hlavního kormidelníka zákonitě vnímá rostoucí napětí. Zvažoval během reprezentační přestávky možnost vyvození osobní zodpovědnosti? Novinářům a domácím fanouškům odpověděl prostřednictvím čtvrteční tiskové konference.

Zůstane dlouholetá nadvláda Bayernu pouhou vzpomínkou? Bundesliga prožívá netradiční začátek fotbalové sezóny. Mnohonásobný šampion čtyřikrát za sebou nezvítězil, ačkoliv mu kvalita soupeřů rozhodně neměla způsobovat podobné těžkosti. V důsledku toho momentálně zahnívá mimo elitní čtveřici.

Dosavadní vystoupení v Lize mistrů přitom naopak zvládal bravurně, což ostatně dokládá průběžné kralování vražedné skupině C, kterou spoluvytváří Inter Milán, FC Barcelona a tuzemská „popelka“ FC Viktoria Plzeň. Co mohlo způsobit takové diametrální rozdílnosti ve výkonech hvězdného společenství?

Možné důvody nedávno popisoval generální ředitel Oliver Kahn. „Hráčům schází důslednost a koncentrovanost. Někde se zřejmě uhnízdilo přesvědčení, že můžeme hrát Bundesligu pouze na vedlejší koleji,“ vypálil funkcionář prostřednictvím televizního kanálu SPORT1. V průběhu zmíněného rozhovoru stoprocentně podpořil Juliana Nagelsmanna, mediální spekulace ohledně budoucnosti hlavního kormidelníka tudíž neměly reálné základy.

Pětatřicetiletý manažer na čtvrteční tiskové konferenci zodpověděl otázku, nakolik během reprezentační přestávky zvažoval dobrovolný odchod. „Obecně si veškerou kritiku beru k srdci. Kdybych řekl, že mě poslední dva týdny nechávaly chladným, byla by to lež. Myslím, že každý člověk raději slýchá pozitivní hodnocení, to je normální,“ začal vysloužilý fotbalista, jehož nedlouhou kariéru ukončily problémy s kolenem.

„Každý z nás potřebuje cítit osobní zodpovědnost kvůli situaci, ve které se nacházíme. Ale také vím, že za všechno nemůžu já. Poslední dva týdny bylo moje jméno zmiňováno nadměrně, ostatní však byla vynechána. Do jisté míry mi to nevadí, protože vím, že jsem do práce vložil hodně úsilí, dal hráčům jasný plán a choval se k nim slušně,“ pokračoval bývalý trenér konkurenčního RB Lipsko.

„Takže ne, o rezignaci jsem nepřemýšlel. Dokud budu mít pocit, že mohu něčím přispět a upravit pár věcí tak, abychom byli nadále úspěšní nebo abychom se znovu stali úspěšnými, nemám strach ani obavy,“ uzavřel Julian Nagelsmann.

Nakopne mnichovského titána večerní zápas proti Bayeru Leverkusen, kterému aktuálně slouží čeští fotbalisté Adam Hložek a Patrik Schick?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *