19/03/2024
Ousmane Dembélé Barcelona

"Ousmane Dembélé" od Tim Reckmann | a59.de je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Výsledek? Očekávatelný. Barcelona naprosto zaslouženě pokořila tuzemského fotbalového šampiona. Vítězství domácích režírovala skupinka mimořádných fotbalistů.
Ousmane Dembélé” od Tim Reckmann | a59.de je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Výsledek? Očekávatelný. Barcelona zaslouženě pokořila tuzemského fotbalového šampiona. FC Viktoria Plzeň bojovala statečně, věhlasnému španělskému protivníkovi ovšem nedokázala konkurovat. Vítězství domácích v poměru 5:1 režírovala skupinka mimořádných fotbalistů.

Ferrán Torres

Utkání protentokrát neovlivnil brazilský křídelník Raphinha. V základní sestavě poprvé naskočil mladičký Ansu Fati, kterého začátkem druhého poločasu vystřídal Ferrán Torres. Povolat několikanásobného španělského reprezentanta se hlavnímu trenérovi domácích opravdu vyplatilo. Úvodem totiž vymyslel milimetrovou přihrávku Robertu Lewandowskému, který pohodlně završil hattrick. Vzápětí osobně zužitkoval parádní oblouček spoluhráče Dembélého, brankář hostů Jindřich Staněk byl proti jeho důraznému a pohotovému zakončení naprosto bezmocný. Talentovaného fotbalistu doposud částečně limitovala obrovská konkurence. Dostane konečně pořádnou zápasovou minutáž? Výkonnostně ani statisticky rozhodně nezklamal.

Robert Lewandowski

Západočeši pochopitelně věděli, kterému fotbalistovi domácích bude potřeba věnovat speciální pozornost. Robert Lewandowski v úvodních zápasech sezóny 2022/2023 nemilosrdně potvrzoval obrovskou kvalitu. Viktoriánům určitě nechyběla snaha, jenže vymazat čtyřiatřicetiletého zakončovatele bylo prakticky nemožné. Přehledem, nasazením, pohybem, technickými dovednostmi a střeleckou hladovostí dalece převyšoval většinu účastníků středečního zápasu, plzeňské naděje zlikvidoval úžasným hattrickem. Změna prostředí mu opravdu svědčí.

Ousmane Dembélé

Barcelona tuzemského šampiona válcovala rychlostně, technicky i kvalitativně. Nebezpečné ofenzivní výpady domácích režíroval především Ousmane Dembélé. Talentovaný francouzský křídelník spoluhráčům rozdával naprosto znamenité balóny, vyzrálost ostatně potvrdil dvěma finálními asistencemi. V nastavených minutách úvodního poločasu zakončoval individuálně, avšak hostujícího brankáře prostřelit nedokázal. Defenzivě tuzemského šampiona neustále přidělával obrovské starosti. Barcelonským tribunám zase ukázal důvody původní stamilionové investice (v librách) a taktéž nedávného prodloužení kontraktu. Přestože Robert Lewandowski zaznamenal hattrick a vyplnil titulní strany zahraničních deníků, nejlepším hráčem katalánského velkoklubu byl stoprocentně pětadvacetiletý Dembélé.