24/06/2024
Paul Pogba

"File:Paul Pogba 2018.jpg" od Кирилл Венедиктов je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Paul Pogba nedávno opětovně posílil turínský Juventus. Důvody tohoto rozhodnutí fotbalista otevřeně vysvětloval prostřednictvím zahraničního časopisu GQ Italia.
Paul Pogba
File:Paul Pogba 2018.jpg” od Кирилл Венедиктов je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Končící smlouva v Manchesteru United vyvolala záplavu lukrativních nabídek. Paul Pogba donedávna trpělivě zvažoval veškeré možnosti, které nastalá situace poskytovala. Francouzského středního záložníka nakonec opětovně podepsal turínský Juventus. Důvody tohoto senzačního rozhodnutí fotbalista otevřeně vysvětloval prostřednictvím zahraničního časopisu GQ Italia.

Milovaný i nenáviděný. Paul Pogba ve vzpomínkách manchesterských fanoušků zanechal rozporuplné emoce, třebaže minimálně zpočátku druhého „poločasu“ částečně naplňoval vysoká očekávání. Rekordní posila za neuvěřitelné tři miliardy korun českých úvodem vyhrála EFL Cup či Evropskou ligu, střílela vzhledné branky a zároveň přidávala důležité asistence. Vzápětí se ovšem nakazila celozávodní průměrností a nádavkem čelila opakovaným zdravotním problémům.

Kdysi opěvovaný sportovec postupně uvadal a vypadal nešťastně. Většinu žurnalistů vlastně upřímně překvapilo, že toxická kooperace s United neskončila předčasně. Budoucnost populárního záložníka dlouhodobě vyvolávala mediální spekulace, potenciální zákazníky nicméně většinou odrazovala požadovaná transferní částka. Debatu začátkem července nadobro rozsekla končící smlouva.

Svobodný fotbalista důkladně porovnával veškeré lukrativní nabídky, pozornost věnoval zejména Manchesteru City, Realu Madrid nebo Paris Saint-Germain. Zmíněné velkokluby nakonec přetlačil turínský Juventus. Důvody vedoucí k oprášení této znamenité spolupráce francouzský reprezentant popisoval časopisu GQ Italia.

„Rád přemýšlím a říkám, že tohle rozhodnutí učinilo moje srdce. Také možná nastal správný čas, abych se sem vrátil. Poslední roky v Manchesteru, poznamenané četnými zraněními, neprobíhaly tak, jak jsem plánoval, což není žádné tajemství. Když k tomu připočítám, že Juventus v posledních dvou letech nevyhrál Scudetto, myslím, že to pro obě strany byla zajímavá výzva,“ uvedl devětadvacetiletý středopolař.

„Hluboko uvnitř cítím, že tohle místo je výjimečné. Dostává ze mě to nejlepší. S tímto klubem jsme si vybudovali dobrou historii, na což jsem nikdy nezapomněl, přestože jsem odešel. Vrátit se sem je pro mě velkou motivací, pobídkou k dobrým výkonům. Nikdy jsem nepochyboval, že je tady moje místo,“ pokračoval upřímný světový šampion z roku 2018, kterého náramně potěšilo shledání s trenérem Massimilianem Allegrim.

„S trenérem jsme si utvořili silný vztah. Zná mě a vždycky mě popoháněl kupředu, když jsme tady spolu byli. Zůstali jsme v kontaktu a hodně si volali, i když jsem následně působil v Manchesteru,“ prozradil hvězdný odchovanec klubu US Roissy en Brie.

Paul Pogba následkem zranění kolene doposud odkládal soutěžní premiéru. Navzdory počátečním snahám o konzervativní léčení musel dokonce absolvovat chirurgický zákrok, který ohrozil jeho účast na letošním světovém mistrovství v Kataru. Fanouškům Juventusu nicméně přislíbil brzký návrat, takže možnost uzdravení před začátkem prestižního mezinárodního turnaje evidentně nemůžeme vyloučit.

„Všem chci poděkovat za zprávy a podporu, kterou mi poskytli na sociálních sítích nebo osobně. Opravdu neuvěřitelné. Slibuji všem, že budu tvrdě pracovat, abych se co nejdříve vrátil na hřiště a pomohl týmu dosáhnout takových úspěchů, které si zaslouží,“ uzavřel rozhovor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *