13/04/2024
Martin Dúbravka

"File:Martin Dúbravka IMG 3875.jpg" by Amarhgil is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“File:Martin Dúbravka IMG 3875.jpg” by Amarhgil is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Někdejší fotbalista pražské Sparty se během necelých dvou let v Premier League vypracoval mezi elitní brankáře soutěže. Martin Dúbravka mohl odejít. Stálo o něj PSG, Monako či FC Porto. On však nakonec zůstal věrný klubu Newcastle United, s nímž podepsal novou, šestiletou smlouvu. To jen dokazuje, jak moc si slovenského rodáka v Anglii cení.

Dúbravka překonal rekord Petra Čecha

Ještě v roce 2017 patřil mezi členy letenského kádru, který sklízel poměrně ostrou kritiku na všech frontách. Kdo by si tedy pomyslel, že dnes bude Martin Dúbravka chytat Premier League, nebo že dokonce překoná rekord Petra Čecha z roku 2002. Český brankář tehdy přestoupil z Prahy do francouzského Stade Rennes za 140 milionů korun. Newcastle prý za Dúbravku utratil ještě mnohem víc.

Bezprostředně po svém příchodu na britské ostrovy se odchovanec Žiliny prosadil do základní sestavy, kam ostatně patří dodnes. Zatím nastoupil do 59 soutěžních zápasů a vychytal 18 čistých kont. Jeho skvělou práci si pochvaluje i trenér Steve Bruce.

Martin Dúbravka je v Anglii spokojený

Zájem o Martina Dúbravku byl v posledních měsících enormní. S nabídkou mělo údajně přispěchat Monako, PSG a FC Porto. Ačkoli se jedná o kluby evropské špičky, pro slovenského gólmana je důležité hlavně zázemí, pevná role v týmu a důvěra. Všech těchto věcí se mu v Newcastlu United dostává a proto neváhal, když mu vedení klubu nabídlo prodloužení smlouvy na dalších šest let.

Zdroj: Wolrd Sport Report

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *