16/07/2024

"File:Dimitris Nikolaou & Adam Hložek, U21 CZE-GRE 2019-10-10.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fotbalový útočník Adam Hložek může navzdory nízkému věku odejít do zahraničí. O služby sedmnáctiletého mladíka údajně stojí několik zvučných zahraničních klubů.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons /Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Teprve sedmnáctiletý fotbalový útočník Adam Hložek překonává jeden významný rekord za druhým a protože se navzdory nízkému věku napevno usadil v základní sestavě pražské Sparty, pozornosti klubů z ciziny pochopitelně neunikl. Letenští se svého klenotu samozřejmě nechtějí vzdát bez boje, nicméně vzhledem k obrovskému počtu zahraničních zájemců s kvalitním finančním zázemím možná neodolají. V tomto článku si shrneme, jakými směry by se talentovaný fotbalista mohl velice brzy vydat.

RB Lipsko

Asi největší radost by českým fanouškům učinil Hložkův přestup do německého klubu RB Lipsko, kde by se teoreticky sešel s dalším tuzemským útočníkem Patrikem Schickem. Nedávný odchod fenomenálního kanonýra Tima Wernera skýtá oběma našincům šanci poprat se o základní sestavu. Kdyby si měl rodák z Ivančic sám vybrat, jakou zahraniční adresu zvolí, údajně by bez váhání podepsal s bronzovým týmem uplynulého ročníku Bundesligy. Také se však může stát, že v Lipsku nakonec nezůstane ani jeden zástupce letenské fotbalové školy.

Atlético Madrid

Česká média před dvěma měsíci přišla s informací, že kolem Adama Hložka krouží slavné Atlético Madrid. Sparťanského mladíka pak údajně sledoval sám argentinský trenér a někdejší hráč Diego Simeone. Pokud by se tento přestup povedlo dotáhnout do konce, měl by sedmnáctiletý talent jistotu pravidelné účasti v Lize mistrů i opanování předních příček tabulky španělské La Ligy. Navíc by mohl měřit síly s fotbalovými velikány – Barcelonou a Realem Madrid. Pohádka je to skutečně krásná, nicméně žádná oficiální nabídka do Prahy zatím nedoputovala. Navíc není jasné, jestli by se Hložek v kádru nabitém hvězdami dokázal prosadit.

AC Milán

Na samotný závěr jsme si nechali opravdovou lahůdku. Jistě vám neuniklo, že herní kvality Adama Hložka nedávno komentoval bývalý italský fotbalista Antonio Cassano, který zároveň doporučil italským klubům, aby českého hráče koupily. Slova hvězdného střelce AS Řím či Realu Madrid možná vyslyší AC Milán, kde roli útočné jedničky aktuálně opanuje božský Zlatan Ibrahimović. Česko-švédská úderná dvojice složená z hráčů rozdílných generací zní opravdu kouzelně. Uvidíme, jestli se sny skutečně promění v realitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *