24/06/2024

By Soldan15 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42239493 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

HC Energie Karlovy Vary se po dlouholetém zmaru konečně začíná herně i výsledkově zvedat. Do dalšího extraligového ročníku ovšem vstoupí oslabena o několik klíčových hráčů.
By Soldan15 – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Západočeská Energie zažívá nefalšovanou renesanci. Po dlouholetém zmaru se herně i výsledkově zvedá, během uplynulé sezóny si devátým místem v tabulce hokejové Extraligy zajistila účast v předkole play-off. Na to sice kvůli pandemii nového koronaviru a s ní spojeným předčasným koncem ročníku nedošlo, nicméně tamní představitelé doufají, že se kvalitní výkony stanou pravidlem. Karlovy Vary před startem letní přípravy přivedli několik šikovných hráčů, mnohem víc jich ale bohužel odešlo. Konkrétní jména jsme pro vás sepsali.

Tomáš Rachůnek

Hodně bolestivou ztrátou je pro Energii odchod devětadvacetiletého útočníka Tomáše Rachůnka, který její barvy hájil po dobu pěti sezón. Zažil pád do druhé nejvyšší soutěže, zároveň ale pomohl vybojovat postup a letos výrazně přispěl ke spanilé jízdě Extraligou. Odchovanec zlínského hokeje z hlediska osobních statistik odehrál nejlepší sezónu své dosavadní kariéry, posbíral dvaapadesát kanadských bodů a dočkal se také pozvánky do reprezentace. Na západě Čech už ale pokračovat nebude. Podepsal smlouvu s libereckými Bílými Tygry, kde má naděje na zisk mistrovského titulu přeci jen o něco vyšší.

Dávid Gríger

Bílým Tygrům se z Karlových Varů podařilo vylákat ještě jednoho lídra ofenzivních řad. Slovenský hokejista Dávid Gríger od roku 2014 neměnil dres a stejně jako Tomáš Rachůnek zažil vzestupy i pády Energie. V uplynulém ročníku zvládl nastřílet patnáct branek, které doplnil dvaadvaceti asistencemi. Cestu si pětadvacetiletý šikula našel taktéž do reprezentačního týmu. Uvidíme, jestli v novém působišti naváže na dosavadní výkony.

Vladimír Eminger

Osmadvacetiletý hokejový obránce Vladimír Eminger je odchovanec Litvínova, z něhož se velmi brzy odebral do zahraničí. Prošel juniorskými kategoriemi finského klubu Kärpät Oulu, následně dostal příležitost i mezi dospělými. Po třech vcelku úspěšných sezónách zamířil zpátky na rodnou hroudu, kde hrál za Spartu, Mladou Boleslav, Ústí nad Labem a nakonec zakotvil v Karlových Varech, kterým loni přispěl dvanácti body. Nyní bude kvality potvrzovat v Německu, podepsal s týmem Fischtown Pinguins Bremerhaven.

Vojtěch Polák

S Karlovými Vary se po předčasném konci sezóny 2019/2020 rozloučil také klubový odchovanec Vojtěch Polák. Pětatřicetiletý útočník se zkušenostmi ze zámořské NHL, ruské KHL, finské SM-liigy či švýcarské National League A sice posbíral jednadvacet bodů a na trénincích mohl být jako mentor mladších velmi platný, zástupci Energie s ním překvapivě neprodloužili smlouvu. Momentálně je bez angažmá a není jisté, jestli v elitní české soutěži najde dalšího zájemce o své služby.

Matěj Stříteský

Devětadvacetiletý obránce Matěj Stříteský sice v západních Čechách zůstal, Karlovy Vary ovšem vyměnil za nedalekou Plzeň. Odchovanec Vsetína zelený dres oblékal jen jednu jedinou sezónu, kdy nastřádal úctyhodných devatenáct kanadských bodů. Ještě předtím se objevil v barvách Litvínova, Mladé Boleslavi, libereckých Bílých Tygrů, Litoměřic či Benátek nad Jizerou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *