24/06/2024

By Frankie Fouganthin - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25226577 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli se AC Milán po příchodu Zlatana Ibrahimoviće herně i výsledkově zvedlo, hvězdný útočník se stejně necítí spokojený a vyhrožuje, že po sezóně zase zmizí. Možná se dokonce rozloučí definitivně.
By Frankie Fouganthin – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Švédský fotbalový útočník Zlatan Ibrahimović připustil, že jeho opětovné spojení s AC Milán nemusí mít dlouhého trvání. Hvězdný kanonýr zdůraznil, že ačkoli se herní projev týmu po jeho příchodu výrazně zlepšil, stále to není klub, který před osmi lety opouštěl. Odchovanec Malmö FF nevyloučil, že by po sezóně mohl změnit působiště. Ve hře je údajně i definitivní konec kariéry.

Zlatan v úterý velel obratu nad Juventusem, přesto však vidí rezervy

Když božský Zlatan Ibrahimović na konci roku 2019 opouštěl Los Angeles Galaxy a po druhé v historii podepsal s AC Milán, mnozí pochybovači se domnívali, že fotbal na nejvyšší úrovni vzhledem ke stoupajícímu věku nezvládne. Jak moc se ovšem mýlili. Geniální švédský útočník odehrál jedenáct ligových zápasů a hned pětkrát se radoval ze vstřelené branky. Tu poslední zaznamenal v zápase proti Juventusu, kdy odstartoval famózní obrat.

Ačkoli se herní projev celého týmu s příchodem Zlatana hodně zvedl a ‘Rossoneri’ po koronavirové pauze ještě ani jednou neprohráli, není odchovanec Malmö FF stále úplně spokojený. Osmatřicetiletý kanonýr konkrétně řekl, že AC Milán už není týmem, který před lety opouštěl. Jestli se pak celkový obraz klubu nezlepší, už ho prý v pruhovaném dresu nikdo nikdy neuvidí.

Co bude s Ibrahimovićem dál, pokud se s milánským celkem opravdu rozejde? V rodném Malmö jej fanoušci kvůli nedávnému odkupu části konkurenčního klubu s otevřenou náručí nečekají. Ani sám Zlatan se do nepříliš kvalitní domácí soutěže dvakrát nežene. Jelikož má problém především s pravděpodobnou neúčastí AC Milán v evropských pohárech, mohl by zamířit někam, kde mu přání v podobě Ligy mistrů dokáží splnit. Rozhodně ale nechce nikde vysedávat na lavičce a nečině přihlížet tomu, jak se spoluhráči vesele prohánějí po hrací ploše.

Ibrahimovie se s fotbalem možná rozloučí definitivně

Zlatan Ibrahimović v životě dosáhl mnoha úspěchů, pyšní se pestrou paletou týmových i individuálních trofejí. Protože ale nikdo z nás nemládne, vyloučen údajně není ani fotbalistův odchod do hráčského důchodu, který se výrazně přiblížil vinou pandemie nového koronaviru. Ta nečekaně ochromila veškeré sportovní dění a někdejší útočník Ajaxu Amsterdam, Interu Milán, Paris Saint-Germain, Juventusu, Barcelony či Manchesteru United ji bral jako takové znamení, že možná nadešel čas odebrat se k zaslouženému odpočinku.

Zdroj: acmilan1899.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *