27/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73303016 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FK Jablonec se připravuje na novou sezónu, kdy bude válčit na vícero důležitých frontách. K úspěchům mají dopomoci známé a osvědčené tváře, ale také několik nových posil.
Robert Hrubý
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jablonečtí fotbalisté si středeční remízou s Baníkem Ostrava na poslední chvíli zajistili účast ve druhém předkole Evropské ligy. Jelikož svěřence Petra Rady čekají příští sezónu důležité boje hned na několika frontách, bylo nutné přistoupit k rozšíření stávajícího kádru. První kroky vedení klubu podniklo už nyní, když podepsalo trojici výrazných posil. Jejich jména a životopisy si blíže představíme v následujících řádcích.

Ivan Schranz

Základní část Fortuna ligy letos byla až neuvěřitelně vyrovnaná, přičemž asi nejvíce překvapil nováček z Českých Budějovic. Ten si až do poslední chvíle udržoval naději na účast v elitní Skupině o titul, nakonec ovšem skončil těsně před jejími branami. Lví podíl na nečekaném úspěchu mělo hned několik faktorů. Pomohl trenér David Hořejš, zkušený gólman Jaroslav Drobný, někdejší reprezentant Tomáš Sivok a také šestadvacetiletý útočník Ivan Schranz. Bratislavský rodák nastřílel devět branek, které doplnil dalšími pěti asistencemi. Ačkoli o jeho služby jihočeský celek stál i nadále, on se nakonec rozhodl podepsat tříletou smlouvu s Jabloncem, kde svými výkony může zaujmout i případné zájemce ze zahraničí.

Robert Hrubý

Jabloneckým fanouškům se v příštím ročníku představí také šestadvacetiletý záložník Robert Hrubý, který s fotbalem začínal v mládežnických kategoriích pražské Slavie. Několik zápasů odehrál i za tamní Áčko, pevné místo v základní sestavě si ale nevybojoval a proto hodně času trávil na hostování. Roku 2017 posílil Baník Ostrava a výrazně přispěl k jeho celkové renesanci. Několikanásobný juniorský reprezentant nyní okusí fotbal v Jablonci, kde se dohodl na ročním hostování s opcí. Do herní koncepce Petra Rady by měl dokonale zapadnout.

Václav Pilař

Angažmá v Jablonci si vyzkouší také jednatřicetiletý Václav Pilař, jehož odchod ze Sigmy Olomouc se dal vzhledem k událostem posledního roku očekávat. Šikovný záložník se nepohodl s trenérem a následně byl přeřazen k rezervě. Ačkoli se nakonec vrátil zpět k A-týmu, napjaté vztahy podle zákulisních zdrojů nepolevily. Rodák z Chlumce nad Cidlinou má v životopisu mnoho úspěchů a zajímavých přestupních stanic. V Německu hrával například za Wolfsburg či Freiburg, na domácí scéně se zaskvěl především jako opora Viktorie Plzeň, jíž pomohl k jednomu mistrovskému titulu a v bojích na evropské scéně. Přestože nejlepší roky profesního života už má Pilař nejspíš za sebou, netají se velkými ambicemi a touhou potvrdit kvality. Uspěje? Na odpověď si budeme muset nějakou dobu počkat.

Zdroj: FK Jablonec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *