23/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83162306 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň se během nedělního odpoledne představila na stadionu ostravského Baníku a zaslouženě zvítězila. Sympatický výkon podpořený příznivým výsledkem zařídili především tito fotbalisté.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Obrovská krize je snad definitivně zažehnána. FC Viktoria Plzeň se během chladného nedělního odpoledne představila na stadionu ostravského Baníku a přestože nesplňovala definici jednoznačného favorita, naprosto zaslouženě si domů odvážela plný počet bodů. Sympatický výkon podpořený příznivým výsledkem zařídili především fotbalisté, které si záhy představíme.

Filip Kaša

FC Viktoria Plzeň se během podzimní fáze sezóny 2020/2021 trápila zásluhou děravé defenzivy, která činila jednu obrovskou hrubku za druhou. V negativním slova smyslu vyčníval především střední obránce a zároveň kapitán Jakub Brabec, jemuž nevyšlo hned několik ligových i pohárových zápasů. Fanouškům tehdy pochopitelně vrtalo hlavou, proč hlavní trenér Adrián Guľa nesáhne do rezerv, kde na příležitost trpělivě čekal Filip Kaša. Sedmadvacetiletý odchovanec ostravského Baníku se k západočeskému mužstvu oficiálně připojil už začátkem května, pravidelně ovšem nastupuje až nyní. Vedle výše zmíněného Brabce zatím hraje opravdu znamenitě a kvality potvrdil též proti mateřskému klubu.

Šimon Falta

Vedení plzeňského klubu se během uplynulé zimní přestávky dle očekávání nepouštělo do žádných divokých investic. Jedinou výjimku představoval (pokud nepočítáme navrátilce z hostování a někdejší “béčkaře”) sedmadvacetiletý záložník Šimon Falta. Kovaný odchovanec olomoucké Sigmy odehrál všechna dosavadní ligová utkání a nevynechal přitom ani jedinou minutu. V útrobách ostravského stadionu rozhodně neměl jednoduchou pozici, vinou zranění Jana Kovaříka musel nečekaně zaskočit na levém kraji defenzivní linie. Na netradičním postu odehrál velmi dobré utkání, kdy zvládal obranné i ofenzivní povinnosti. První poločas mohl při troše dobré vůle ozdobit brankou ve stylu Davida Limberského, dalekonosný pokus mu ovšem vůbec nesedl. Chuť si částečně napravit bezprostředně před závěrečným hvizdem, kdy si jeho nepříliš razantní střelu do vlastní sítě srazil Patrizio Stronati.

Pavel Bucha

Dvaadvacetiletý mládežnický reprezentant Pavel Bucha opětovně rozdával velice přesné přihrávky, kvalitně rozehrával standardní situace a dvakrát připravil zajímavou střeleckou pozici pro své spoluhráče. Nejprve parádní zidanovkou obešel protihráče a založil protiútok, který bohužel skončil mimo tři tyče. Během druhého poločasu zas povedeným centrem vyhledal hlavičku Jakuba Brabce. Ačkoli bodově tentokrát vyšel naprázdno, znovu patřil mezi klíčové postavy obrozeného plzeňského mužstva.

Zdeněk Ondrášek

Kobra konečně prolomila střeleckou smůlu a uštkla FC Baník Ostrava. Dvaatřicetiletý útočník Zdeněk Ondrášek navázal na své dřívější výkony, poctivě pracoval a odměna v podobě přesného zakončení na sebe nenechala dlouho čekat. Právě probíhala pětašedesátá minuta nedělního ligového utkání, když někdejší opora zámořské Dallasu, polského Krakova nebo norského Tromsø zužitkovala vynikající nabídku Pavla Šulce a zavěsila balón do sítě. Přesně takovou injekci sebevědomí reprezentační fotbalista proklatě potřeboval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *