22/04/2024

Zdroj fotografie: pexels.com

Česká brankářská škola se za oceánem dlouhodobě těší silné reputaci. Legendy jako Dominik Hašek, Ondřej Pavelec nebo Tomáš Vokoun už dávno nehrají, na jejich místo se nicméně tlačí šikovní mladíci.
Zdroj fotografie: pexels.com

Česká brankářská škola se za hranicemi dlouhodobě těší naprosto zasloužené popularitě. Jinak tomu pochopitelně není ani v útrobách neslavnější hokejové ligy světa. Hráči jako Dominik Hašek, Roman Čechmánek, Roman Turek, Ondřej Pavelec nebo Tomáš Vokoun už sice dávno odešli do sportovního důchodu, prázdné místo však mohou velmi brzy vyplnit talentovaní mladíci. Pětadvacetiletý Vítek Vaněček už pronikl do sestavy klubu Washington Capitals a zanechal silný dojem. O kom dalším se v souvislosti s NHL hlasitě spekuluje?

Lukáš Dostál

Dvacetiletý Lukáš Dostál je kovaným odchovanec brněnské Komety, v jejíž barvách absolvoval naprostou většinu mládežnických kategorií a také vytouženou extraligovou premiéru. Když si jeho nesporného sportovního talentu všimli za hranicemi, vypravil se novým výzvám takřka okamžitě vstříc. Nejprve okusil finskou nejvyšší hokejovou soutěž, formou hostování výrazně pomáhal tradičnímu klubu Ilves. Bezprostředně před oficiálním startem zámořské NHL obdržel povolávací rozkaz od vedení Anaheim Ducks, kde momentálně trpělivě čeká na šanci. Ačkoli proti němu stojí dvojice zkušených gólmanů, vzhledem k současné zdravotnické krizi není vyloučeno, že ostrou premiéru absolvuje už velice brzy.

Josef Kořenář

Teoretickou naději poprvé okusit nejslavnější hokejovou soutěž světa má také Josef Kořenář. Třiadvacetiletý odchovanec Jihlavy doposud brázdil pouze ledová kluziště nižších zámořských soutěží. Poslední dvě sezóny věnoval klubu San Jose Barracuda, kde se těšil poměrně zajímavým osobním statistikám. Ačkoli vedení San Jose Sharks momentálně využívá jiné strážce svatyně, rozhodně není vyloučeno, že během právě probíhajícího ročníku změní názor. Český mladík má kvality, aby NHL zvládl.

Dan Vladař

Boston Bruins, jehož barvy oblékají David Pastrňák a David Krejčí, momentálně disponuje vskutku kvalitní brankářskou dvojicí. Slovenského reprezentačního gólmana Jaroslava Haláka dlouhodobě zdobí skvělé osobní statistiky, jinak tomu není ani v případě finského šikuly Tuukky Raska. Oběma strážcům svatyně nicméně brzy vyprší profesionální smlouvy, pročež vedení tradičního zámořského klubu možná sáhne po variantě nové. Nabízí se například třiadvacetiletý Dan Vladař, který už čtyři sezóny válí na farmě a příležitost by si tudíž nepochybně zasloužil. Při troše dobré vůle se do brankoviště Medvědů může odchovanec kladenské hokejové školy postavit klidně už během nadcházejícího jara.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *