24/06/2024

"File:Robert Lewandowski FCB.jpg" by Uwe Bassenhoff from Wattenscheid is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bundesliga se nepochybně řadí mezi nejlepší fotbalové soutěže na evropské scéně a logicky proto do svých spárů láká výjimečné hráče. Kdo momentálně vládne tamním střeleckým statistikám, zjistíte záhy.
“File:Robert Lewandowski FCB.jpg” by Uwe Bassenhoff from Wattenscheid is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Německá Bundesliga se dlouhodobě řadí mezi nejlepší fotbalové soutěže na území Evropy, pročež do svých spárů poměrně logicky láká výjimečné hráče. Jaké hvězdy momentálně vládnou tamním střeleckým statistikám? To se dozvíte prostřednictvím nadcházejících odstavců.

5. místo – Wouter Weghorst

Pokud bychom se v této chvíli rozhodli ocenit práci nejlepších bundesligových střelců, bramborovou medaili by získal Wouter Weghorst. Osmadvacetiletý nizozemský útočník během právě probíhající sezóny odehrál všech osmnáct soutěžních zápasů, které okořenil dvanácti úspěšnými trefami a jednou finální asistencí. Zejména jeho zásluhou se VfL Wolfsburg průběžnou tabulkou posouvá neustále kupředu. Dobrá práce.

4. místo – Andrej Kramarić

Z hlediska osobních statistik má devětadvacetiletý chorvatský útočník Andrej Kramarić nakročeno k nejlepší sezóně své dosavadní kariéry profesionálního fotbalisty. Přibližně v polovině ročníku 2020/2021 už hvězdný spoluhráč tuzemského reprezentačního obránce Pavla Kadeřábka zaznamenal dvanáct přesných zásahů, hned pět si jich navíc připsal během posledních tří prvoligových zápasů. Vedení klubu TSG 1899 Hoffenheim určitě těší, že má záhřebského rodáka na své straně. Průběžné postavení v tabulce by totiž bez jeho přičinění bylo mnohem bolestnější.

3. místo – Erling Haaland

Pomalu se blížíme do finále. Druhé místo mezi prvoligovými střelci na území sousedního Německa zaujímá fenomenální norský mladíček Erling Braut Haaland. Osobní statistiky dvacetiletého ofenzivního kouzelníka zdobí čtrnáct přesných zásahů, které navíc podtrhuje ještě dalších šest povedených tref v rámci prestižní Ligy mistrů. Borussia Dortmund koncem roku 2019 zkrátka učinila naprosto senzační obchod, jehož zásluhou navíc sama brzy vydělá slušnou částku. Kolem talentovaného odchovanec Bryne FK se totiž dlouhodobě slétají hladoví supi nemající hluboko do kapsy.

2. místo – André Silva

Na stupních vítězů se momentálně vyhřívá André Silva. Pětadvacetiletý portugalský útočník, několikanásobný reprezentant a zároveň kovaný odchovanec slavného Porta se doposud prezentoval šestnácti důležitými brankami, díky čemuž zaslouženě vládne statistikám klubu Eintracht Frankfurt. Nemalá investice devíti milionů euro z roku 2019 se tradičnímu účastníkovi německé nejvyšší fotbalové soutěže zatím opravdu vyplácí.

1. místo – Robert Lewandowski

Mezi nejlepšími bundesligovými kanonýry se paradoxně nenachází žádný rodilý Němec. Pestrou paletu různých národností na čele střeleckých statistik uzavírá populární polský šutér Robert Lewandowski, jehož dlouholeté působení v barvách Bayernu Mnichov zdobí takřka neskutečné množství branek. Dvaatřicetiletý varšavský rodák pravidelně atakuje magickou hranici třiceti ligových gólu za sezónu a jinak tomu pravděpodobně nebude ani letos, kdy během osmnácti ligových zápasů zaznamenal čtyřiadvacet úspěšných zářezů, které navíc doplnil šesti asistencemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *