13/04/2024

"File:Novak Djokovic AO win 2011.jpg" by globalite is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Novak Djoković se postaral o nejkontroverznější moment letošního US Open, kvůli němuž několik dnů zpytoval svědomí. Během nedávného rozhovoru ovšem připustil, že typické výbuchy hněvu úplně nevymaže.
“File:Novak Djokovic AO win 2011.jpg” by globalite is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Srbský tenista Novak Djoković se postaral o nejkontroverznější moment letošního US Open, za který přijal plnou zodpovědnost i přísný trest v podobě okamžité diskvalifikace. Úřadující světová jednička v návalu emocí odpálila míček, který si nešťastnou náhodou našel cestu ke krku čárové rozhodčí. Nedalo se svítit, neúprosná pravidla hovořila jasně. Ačkoli zpětně své neúmyslné chyby známý bouřlivák lituje a postižené dámě už se několikrát upřímně omluvil, zároveň nevylučuje další podobné zkraty, s nimiž se v jeho případě bohužel musí počítat.

Milovaný i nenáviděný. Novak Djoković neustále vzbuzuje emoce

Díky absenci hvězdných kolegů platil za jasného favorita, nakonec se ovšem rozloučil těsně před branami čtvrtfinále. Jeden jediný úder mimo hrací plochu, který nedopatřením přistál v oblasti krku překvapené čárové rozhodčí, podle turnajových pravidel bohužel znamenal diskvalifikaci. Třiatřicetiletý srbský tenista Novak Djoković se ani nepokoušel protestovat. Chybu si totiž sám upřímně vyčítal. Uzavřenou sociální bublinu newyorského US Open opustil v tichosti a nenápadně, aby se tak vyhnul novinářům lačnícím po senzaci. Ještě předtím se však stihl osobně omluvit té paní, které omylem způsobil fyzické (a především kvůli následnému fandovskému lynči i duševní) trápení.

Absolutní lídr světového žebříčku ATP se cítil pod psa. Prostřednictvím sociálních sítí zpytoval svědomí vůči všem, které svým neuváženým jednáním zklamal. Mnozí sice namítali, že trest byl snad až příliš krutý, sám tenista však jakékoli pochybení sudích zásadně odmítal. Několik dnů udržoval mediální klid a snažil se z obrovského šoku vzpamatovat. To se mu nakonec podařilo, takže návrat k běžné sportovní rutině může začít. Nyní už se rodák z Bělehradu naladil na vlnu antukového turnaje v Římě, kde touží uspět a hlavně zapomenout. Zároveň ovšem tuší, že problémy podobného charakteru jen tak nevymaže.

Výbuchy hněvu prý nelze odstranit na počkání, k někomu prostě patří

Sedmnáctinásobný vítěz turnajů “velké čtyřky” otevřeně přiznal, že s výbuchy nekontrolovatelného hněvu dlouhodobě bojuje a bohužel nejsou něčím, co zvládne dokonale eliminovat. Ačkoli si do dalších zápasů odnáší maximální poučení, nemůže fanouškům ani sobě samotnému stoprocentně slíbit, že k žádnému podobnému incidentu už nikdy nedojde. Obrovská kritika v kombinaci se špatným svědomím či finančními ztrátami však tvoří poměrně silnou motivaci k tomu, aby byl Novak Djoković přinejmenším obezřetnější.

Zdroj: Daily Mail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *